Мед українських пасічників є одним з найдешевіших у світі

27 августа, 2018

Ціна українського меду є однією з найнижчих у світі – лише $1,98/кг. На цьому наголосила експерт ФАО Анна Бурка. Така низька вартість пояснюється тим, що, по-перше, 99% усього меду експортується в бочках – тобто, без упаковки, без бренду та фактично без доданої вартості.

Середня ціна такого меду в 2017 році на європейському ринку не перевищувала $2/кг, а на ринку США – $1,8.

По-друге, близько 90% українського меду, що експортується – це мед соняшнику.

«Без різноманіття сортів меду важко сподіватися на вищу ціну», – вважає Бурка.

Такий підхід не дозволяє використати ті сучасні споживацькі тренди, що панують на ринках Європи та можуть принести експортерам додаткову виручку.

За словами Анни Бурки, європейські споживачі шукають інноваційні продукти з новими цікавими смаками: з прянощами, з горіхами та ягодами, травами, гострий мед із перцем, різноманітні види крем-меду. Органічна продукція також є безумовним фаворитом ринку – разом із монофлорними сортами меду.

Вихід на експорт у спеціалізовані магазини та торгові мережі з упакованим товаром принесе велику маржу: європейські ціни на квітковий мед – близько 5,3 євро/кг, на крем-мед – 6,6 євро/кг. Органічний мед коштує набагато дорожче: квітковий – 13,3 євро/кг, а монофлорна акація – 14,1 євро/кг.

Експерт вважає, що українські пасічники у змозі вийти на рівень, що дозволить такий асортимент, пакування та маркетинг продукції  завдяки кооперації.

Новости по теме

| | | | | |