На Одещині у французького винороба Крістофа Лакарена згоріло поле бур’яну: він стверджує, що це був виноградник

27 августа, 2018

25 серпня в селі Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області надійшло повідомлення про загорання чагарнику, сухої трави та здичавілих кущів винограду. Рятувальники локалізували та ліквідували пожежу, внаслідок якої було знищено рослинність і чагарники на площі близько 1 га. Орендар ділянки, відомий парфумер і винороб французького походження Крістоф Лакарен заявив, що мав місце навмисний підпал і згоріла не трава, а найцінніші виноградники площею 20 га.

«Вчора пізно ввечері – кримінальний підпал моїх виноградників. Вже 20 га згоріло», – написав Лакарен на своїй сторінці у Facebook.

У своєму повідомленні він також звертається до президента України Петра Порошенка, відзначаючи, що в липні говорив з ним про проблему з рейдерами, які зазіхають на його землю.

«Я говорив з Вами про рейдерів, які хочуть зруйнувати мої виноградники і мою офіційну виноробну компанію. Ви попросили у мене візитку і запевнили, що проблема буде розглянута», – пише підприємець.

Зрештою інформація про підпал полів сухої трави і кущів винограду не підтвердилася. Як повідомили в ГУ ДСНС Одеської області, при огляді місця події слідів підпалу не виявили.

«Встановлено, що територія, на якій сталася пожежа, перебуває за межами населеного пункту. Зовні вона схожа на занедбані виноградники з сухою травою, які в деяких місцях вигоріли. При цьому кущі винограду не пошкоджені. При огляді місця події сторонніх предметів, паливно-мастильних або легкозаймистих речовин не виявлено», – йдеться в повідомленні відомства.

Зазначимо, що в селі Шабо вже кілька років триває конфлікт між місцевими жителями і орендарем виноградників Крістофом Лакареном. Іноземець звинувачує сусідів в бажанні витіснити його з території, а ті намагаються повернути свої ж паї, запевняючи, що француз не доглядає за землею і вона заростає бур’яном. Ця суперечка зараз розглядається в суді, причому дві інстанції Лакарен вже програв.

У той же час скандал з позицією Лакарена і скаргами на «бессарабську поліцію» прокоментував начальник одеської поліції Руслан Форостяк.

«Схоже, що ці виноградники така ж фантазія, як і згадана бессарабская поліція. У нас не існує ніякої бессарабской поліції, як не існує бессарабського ради або бессарабской республіки — поліція у нас одна. Сам факт пожежі перевірили і правоохоронці, і представники виконавчих гілок влади. Відповідні висновки зроблені в черговий раз» – каже він.

Новости по теме

| | | | |