Херсонські кавуни не допливуть до столиці

23 августа, 2018

Орієнтовно 26 серпня на перевантажувальному терміналі ТОВ СП «НІБУЛОН», що у Переяслав-Хмельницькому почнуть вивантажувати херсонські кавуни. Про це повідомляє прес-служба компанії. Після, їх доставлять в торгові мережі, а судно завантажать зерном.

Нагадаємо,  у понеділок, 20 серпня, на Херсонщині завантажували кавунову баржу до Києва. Спочатку дата відвантаження кавунів планувалася на 1-8 серпня, але через погодні умови терміни відправки баржі відклали. Зрештою 22 серпня від причалу філії «Голопристанська» відчалило несамохідне судно NBL-91 разом з буксиром «Анатолій Ганькевич» із першою партією кавінів 2018 року, зібраних херсонськими фермерськими господарствами.

Перша в цьому році партія склала більше 400 тонн солодкої ягоди виробництва ТзОВ «Південний Експорт». Серед сортів: безкісточкові «Бостон», «Вогник», кісточковий «Арашан» та інші. Кавуни можна буде придбати у Києві у мережі супермаркетів.

Крім того, в цій партії вперше херсонські фермери відправили до Києва разом з кавунами і партію динь, які теж добре відомі любителям баштанних.

«У нас є сертифікат на дині, їх їдять в Скандинавії, в Британії і трохи в Німеччині. А там вимоги до безпеки харчових продуктів дуже жорсткі», – говорить директор ПП «Александр А.Синенко» Олександр Синенко.

За словами генерального директора компанії «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського, головною особливістю цього сезону мав би стати прихід першого несамохідного судна з кавунами безпосередньо до Києва, на Поділ. Але сьогодні фахівцями компанії такий варіант транспортування не розглядається з економічних  причин,  оскільки  перевезення  від Переяслава до  Києва  є економічно  недоцільним, оскільки вартість використання водного транспорту на цій ділянці  збільшить  вартість  реалізації  товару  в порівнянні з автотранспортом.

«Нам необхідно було б платити за причальні споруди, вивчати глибини для підходу до Києва, платити річковому порту за послуги. Вийшло, що для нас це непродуктивні перевезення. Вартість перевезення тонни кавуна сягнула б 1 грн 70 коп. за 1 кг, що істотно позначилося б на вартості самих кавунів. Тому ми вирішили, що оптимально для нас, для киян і в цілому для логістики буде наступний варіант. Ми безоплатно передаємо для завантаження наш термінал в Голій Пристані, ми безкоштовно передаємо для розвантаження свій термінал в Переяслав-Хмельницькому, а звідти на автомобілях вже в Київ. Тоді виходить вартість кінцевої доставки 87-90 коп. за 1 кг. Чому ми це зробили? Тому що на зворотному шляху ми в Переяслав-Хмельницькому завантажимо судна сільгосппродукцією і вони йтимуть завантаженими в обидва кінці», – пояснює він.

Також Вадатурський зазначив, що сьогодні попит на транспортування овочів і фруктів із півдня України на північ країни і далі річкою – величезний, але тільки створення конкурентних умов для перевізника у порівнянні з іншими видами транспорту. Тому у майбутньому компанією «НІБУЛОН» розглядається можливість застосовувати такий логістичний ланцюжок і до інших видів фруктів та овочів, що вирощуються на полях Херсонщини.

Нагадаємо, що минулого року  від причалу компанії «НІБУЛОН» філії «Голопристанська» відчалило перше за останні 15 років несамохідне судно з партією 300 тонн смачних херсонських кавунів, яке за 4 доби дісталося до столичної області

Новости по теме

| | | | |