Збільшення врожайність безпосередньо залежить від інвестицій – Горбачов

23 августа, 2018

Українські аграрії в даний час як і раніше збирають близько 4 т пшениці і трохи більше 5 т кукурудзи з одного гектара, тоді як європейські фермери досягли середнього показника в 8 т / га пшениці, а в США врожайність кукурудзи складає 11 т / га, в деяких штату до 20 т / га. Про це 22 серпня в доповіді на аграрно-логістичному форумі «Дніпро-Дунай-Чорне море», що відбувся в Миколаєві, заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

«Але навіть в існуючих реаліях ми залишаємося прибутковими. При цьому, незважаючи на істотну зміну кліматичних умов в Україні, аналіз динаміки виробництва зернових свідчить про те, що показники врожайності в Україні продовжують зростати», – зазначив експерт.

Також Горбачов додав, що одним з ключових складових зростання врожайності є приплив інвестицій в аграрний сектор України.

«Чим більше інвестицій приходить в сільське господарство, тим вище врожайність», – зазначив він.

При цьому президент УЗА нагадав, що в даний час під вирощування зернових і олійних культур в Україні в цілому задіяно близько 25 млн га.

«Фахівці УЗА провели розрахунки, згідно з якими навіть при збереженні площ під посіви на поточному рівні, за умови підвищення врожайності Україна зможе виробляти близько 100 млн тонн агропродукції в рік, відповідно обсяг експорту може скласти близько 70 млн тонн вже у 2022 році», – заявив він.

«Я продовжую вірити в те, що Україна буде вирощувати більше зерна вже в найближчому майбутньому. А так, як його експорт буде здійснюватися в основному через порти, основним завданням, що стоїть перед Україною, залишається питання подальшого розвитку інфраструктури, а також налагодження роботи логістики: залізничної як основного способу доставки зерна і річковий як способу зняття частини навантаження з першої. Але всі ці питання вимагають більш детального аналізу і обговорення з метою пошуку оптимальних заходів по вирішенню логістичних проблем», – резюмував спікер.

За матеріалами «АПК-Информ»

Новости по теме

| | | | |