На Одещині вирощують міні-ківі за французькою технологією

23 августа, 2018

Найбільша в Європі промислова плантація актинідії аргута або міні-ківі у Біляївському районі Одеської області увійшла в товарне плодоношення. Про це розповіла Світлана Петренко з Одеського аграрного університету.

Плантація була закладена в 2012 році спільним українсько-французьким підприємством – у 2015-му отримали перший товарний урожай.

Зазначається, що актинідія вирощується тут за французькою технологією. А морозостійкі сорти, які підходять для українського клімату, надав Новозеландський інститут. Вони витримують температуру до -28 градусів і добре плодоносять.

На виробництво постійно виїжджають технологи з Франції та Іспанії. Зараз їх завдання — наростити біомасу рослин, щоб потім забезпечити високу продуктивність і якісний урожай.

Петренко зазначає, що під плантацією в Одеській області зайнято понад 20 га. З них 16,5 га знаходиться під актинидією. Сам проект розрахований на 35 років, а плодоносить рослина зазвичай років 40.

Повідомляється, що українські міні-ківі вже можна знайти в супермаркетах Одеси, Харкова, Дніпра, Києва. В основному — з вересня по жовтень, – саме тоді дозріває урожай.

За матеріалами: Аgroday

Новости по теме

| |