Неузгодженість фітосанітарних заходів з імпортерами гальмує експорт ягід – Укрсадпром

22 августа, 2018

Експорт плодово-ягідної продукції з України стримується неузгодженістю фітосанітарних заходів з імпортерами. Про це заявили в Асоціації «УКРСАДПРОМ». Відповідне звернення ягідники відправили на ім’я першого віце-прем’єр міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

За даними асоціації, на сьогодні Україна має різкі коливання обсягів експорту та нестабільні поставки плодів та ягід, на відміну від країн-конкурентів.

«Для порівняння, в останні роки, експорт плодово-ягідної продукції Польщі сягає більше $1 млрд, в той час, як для України такий обсяг сягає $150-200 мільйонів, таким чином Україна експортує в 6 разів менше плодово-ягідної продукції, ніж її європейський сусід», — йдеться у заяві.

Асоціація переконана, що узгодження взаємного визнання фітосанітарних заходів дасть змогу налагодити торгівлю, забезпечити соціально-економічний розвиток України, стане стимулом для розвитку галузі садівництва і ягідництва в Україні та допоможе залучати інвестиції у довгострокові сільськогосподарські та інфраструктурні проекти.

В асоціації зазначили, що ще в 2016 році було звернення до Держпродспоживслужби з проханням розпочати роботу з узгодження фітосанітарних вимог з такими країнами як КНР, Індія, Малайзія. З часу звернення Асоціації до служби відбулася лише одна інспекція з метою узгодження фітосанітарних вимог експорту – а саме з КНР.

Новости по теме

| | | |