Чистий рибуток АМПУ скоротився на півмільярда гривень

20 августа, 2018

За підсумками першого півріччя 2018 року Адміністрація морських портів України (АМПУ) отримала 1,3 млрд грн чистого прибутку, що на 500 млн грн менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляють в прес-службі АМПУ.

У той же час чистий дохід зменшився на 600 млн грн і склав 3,6 млрд грн. За словами керівника Адміністрації морпортів Райвиса Вецкаганса, це пов’язано з падінням вантажообігу в українських портах на 3,1% і зниженням ставок.

Так, з початку 2018 року АМПУ працює в нових економічних умовах – з 1 січня вступили в дію нові більш ліберальні ставки портових зборів, знижені на 20%.

За цей період підприємство перерахувало на користь держави 2,1 млрд грн, що становить 58% отриманого доходу за вказаний період. При цьому, відрахування АМПУ до держбюджету зменшилися на 25% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

За словами Вецкаганса, це дозволило компенсувати фінансові втрати від зниження ставок портових зборів і акумулювати кошти на капітальні інвестиції в проекти з днопоглиблення, а також модернізації та будівництва причального фронту.

У поточному році АМПУ планує вкласти в інфраструктуру портів вже близько 2,9 млрд грн. У 2016 році на ці цілі було спрямовано 650 млн грн, в 2017 – вже 1,6 млрд грн.

Новости по теме

|