Порошенко підписав закон проти рейдерства земель

20 августа, 2018

Президент Петро Порошенко підписав закон про створення ефективного механізму використання земель сільгосппризначення, запобігання рейдерству земель в Україні.

Порошенко підписав закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні. Про це в неділю, 19 серпня, повідомила прес-служба глави держави.

Передбачається, що реалізація закону створить ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення, створить необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні.

Зазначеним законом визначаються особливості використання і розпорядження земельними ділянками, розташованими в масиві земель сільськогосподарського призначення, а також полезахисних лісових смуг, які обмежують такий масив.

Зокрема, передбачається право власників, землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих в масиві земель сільськогосподарського призначення, використовувати їх також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок.

Також встановлюється право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих в масиві земель сільськогосподарського призначення, обмінюватися такими земельними ділянками.

До того ж, визначено особливості розпорядження землями і використання земель, що залишилися в колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв).

Законом, зокрема, визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, — землі колективних сільськогосподарських підприємств, припинені (крім земельних ділянок, що перебувають у приватній власності).

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Нагадаємо, раніше Порошенко підписав закон про діяльність сімейних ферм.

Новости по теме

| | | |