Українці через незрозуміле маркування все частіше відмовляються від молочки промислового виробництва

17 августа, 2018

Незрозуміле маркування, використання трансжирів, продукти рослинного походження – українці все частіше відмовляються від молочних продуктів промислового виробництва.

За словами Ганни Лавренюк, віце-президента АВМ, через незрозуміле маркування, покупців вводять в оману стосовно складу молочної продукції. Таким чином, пересічна людина не може відрізнити справжнє молоко, від молочного продукту і не може свідомо обрати продукт, який не завдасть шкоди її здоров’ю.

До маркування додаються і більш небезпечні проблеми, такі, як трансжири, що викликають онкозахворювання.

«Для фальсифікату молочної продукції найбільш часто використовують гідровані жири вживання яких, має бути обмежене через високий вміст в них транс-ізомерів жирних кислот. Численні наукові дослідження підтверджують їхню загрозу для здоров’я людини», – наголошує експерт АВМ Олена Жупінас.

Неодноразово до АВМ надходили повідомлення від молочних підприємств про те, що в сфері українського молочного виробництва процвітають так звані «сучасні технології», згідно яких, молочний білок у кисломолочному сирі заміняється на білкові продукти рослинного походження, зокрема соєві. Дане явище неприпустиме, українці мають право знати, що купують.

«Споживачі розраховують на те, що купують дієтичний творог – незамінне джерело тваринного білку та кальцію, а натомість отримують зовсім інший продукт, який не має права називатись сиром», –зазначила Лавренюк.

Враховуючи дані фактори, стає цілком зрозуміло, чому споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку падає. Українці не можуть знайти якісну продукцію серед такої кількості фальсифікату в магазинах, тому купують молочні продукти на ринку.

За результатами дослідження FAO, які були проведені рік тому із залученням аудиторії в понад 2 000 респондентів віком від 18 до 50 років, більшість українців вважає базарні молочні продукти більш натуральними, безпечними та якісними, що не відповідає дійсності.

З метою підвищення якості української молочної продукції та захисту споживачів, АВМ розробила  законопроект № 3043-1  «Молоко та молоковмісні продукти». Згідно законопроекту, так звані «молоковмісні продукти» будуть стояти на окремій полиці та матимуть зрозуміле для кожної людини маркування. АВМ вважає, що прийняття цього закону стане великим кроком на зустріч українським споживачам.

Новости по теме

| | | | | | |