Херсонське поле солодкого перцю визнане найбільшим в Україні

16 августа, 2018

За 60 кілометрів від Херсону виростили гігантську плантацію солодкого перцю. На полі, розміром як понад 100 футбольних, вирощують понад 100 гібридів перцю. А експерти Книги Рекордів України визнали його найбільшим в Україні.

Площа найбільшого в країні поля солодкого перцю становить 79 га. Схожого за розміром лану, кажуть закордонні аграрії, у Європі немає.

Перець у рекордних масштабах вирощують разом два фермерських господарства Береславського району Херсонської області.

Окрім кількох популярних сортів тут вирощують ще 112 гібридів і вивчають, які з них найкраще приживуться у спекотному херсонському кліматі. Насіння закуповують у Чехії, Голандії та Франції.

«Вся розсада вирощена власноруч моєю сім’єю. У нас теплиці. Тут більше 5 млн рослинок», – розказує голова фермерського господарства Леонід Панарін.

Саме солодкий перець з Херсонщини на 80% заполонив українські ринки. Після анексії Криму фермери змогли переорієнтуватися на канали збуту в Європу.

«Їм дуже подобаються смакові якості нашої продукції, тому що те, що в них росте і в нас – це дві великі різниці», – зазначає голова фермерського господарства Гамлет Овсепян.

А секрет смаку у тому, що у нас все дозріває на відкритому ґрунті, що є великою перевагою над європейськими фермерами, каже партнер українських фермерів з Чехії.

«Євросоюз переходить більше вже на вирощування перцю в теплицях: або під плівкою, або в скляних будівлях – теплицях», – говорить директор фірми-постачальника насіння Давид Вавруша.

Щороку для вирощування перцю потрібні нові підходи, кажуть аграрії. Адже клімат став дуже мінливий і не прогнозований. Наприклад, цього ріку через ранню, спекотну весну довелося рятувати рослини від навали хвороб і шкідників.

«У зв’язку з високими температурами, у зв’язку з великим перепадом нічних і денних температур, що значно вплинуло на розвиток хвороб і шкідників», – заначає директор компанії-постачальника добрив Володимир Рубан.

Але, тут запевняють, що боролися лише безпечними для людей методами – згідно з євростандартами. Ні на смак, ні на унікальний набір вітамінів це не вплинуло.

Збирати урожай з рекордного поля будуть аж до жовтня. Зараз із лану перець продають по 3 грн за кг.

За матеріалами ТСН

Новости по теме

| | | | | |