Україна може конкурувати з Чилі, Перу та Мексикою з експорту фіолетової спаржі

15 августа, 2018

Європейські імпортери готові купляти українську фіолетову спаржу по €7-8. Тож Україна зможе частково конкурувати по ціні з теплими країнами, такими як Чилі, Перу та Мексика. Про це повідомив агроном-консультант Володимир Білко.

За його словами, Україні більш ніж достатньо теплиць для вирощування спаржі. До того ж, культуру можна вирощувати практично органічною, без використання хімічних засобів захисту рослин, що робить її рентабельною та перспективною. Наразі, оптова ціна на зелену спаржу становить 120-150 гривень.

Білко зауважив, що українці забезпечують себе спаржею не більше, ніж на 25%. Про експорт можна говорити у тому разі, якщо площа спаржевих плантацій, які вийшли на пік урожайності, сягне 1000 га. Навіть якщо ціна впаде до 80 гривень, це все одно буде рентабельно.

«Кроком вперед буде і переробка. Це може бути спаржевий порошок, консервація, морожена спаржа, сушка. За умов оптимізації технології  це буде вигідно», — зауважує експерт.

Володимир Білко додав, що умови для вирощування спаржі в Україні більш ніж задовільні. Українські ґрунти родючіші, не такі як у Нідерландах, Данії, Німеччині, адже у нас більше сонячних днів, тож період використання спаржевих плантацій буде не 8-10 років як у Європі, а може сягнути 15-20 років.

«Загалом, вартість входження у бізнес достатньо дорога, тож швидких результатів чекати не варто. Потрібна кооперація виробників та дружні ринкові відносини, щоб не було демпінгування цін, а виробники спаржі були між собою друзями, а не конкурентами», — резюмував Білко.

Нагадаємо, на Херсонщині збирають фіолетову спаржу.

Новости по теме

| | |