На Миколаївщині в держвласність повернуто с/г землі вартістю майже 4 млн грн

14 августа, 2018

Органи прокуратури Миколаївської області продовжують послідовну роботу щодо поновлення інтересів держави шляхом повернення землі сільськогосподарського призначення державі. У Арбузинському та Доманівському районах області державі було повернуто землі загальною вартістю 3,7 млн гривень. Повідомляє прес-служба обласної прокуратури.

Так, Вознесенською місцевою прокуратурою встановлено факт використання двома суб’єктами господарювання трьох земельних ділянок загальною площею 100 га вартістю понад 2,4 млн грн  на території Доманівського району без належних правових підстав.

Зокрема, вказані земельні ділянки у 1995-1996 роках надані фізичним особам на підставі актів на право постійного користування землею, проте у 2017 та 2018 роках вказані особи померли, як наслідок, відповідно до положень чинного законодавства, право користування відповідними землями припинилось. Однак, незважаючи на це, фермерські господарства наразі продовжують використання зазначених земельних ділянок.

Вказане стало підставою для подання місцевою прокуратурою до суду двох  позовів про повернення земельних ділянок у розпорядження держави.

Також у  п’ятницю, 10 серпня 2018 року, Арбузинським районним судом задоволено позовні вимоги керівника Первомайської місцевої прокуратури про скасування свідоцтв про право на спадщину за законом трьох осіб на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 50 га вартітсю 1,3 млн грн, розташовані в межах Рябоконівської сільської ради Арбузинського району.

Так, за наслідками опрацювання стану законності використання земель в Арбузинському районі, місцевою прокуратурою встановлено, що вказані  ділянки, не зважаючи на припинення права постійного користування після смерті правоутримувача, у 2016 році були незаконно успадковані родичами останнього, про що ними отримано відповідні свідоцтва про право на спадщину. У той же час, відповідно до положень діючого земельного законодавства право постійного користування не може входити до складу спадщини та у спадок не передається.

З метою скасування незаконного оформлення прав на землю керівником місцевої прокуратури подано позов про визнання недійсними та скасування свідоцтв про право на спадщину за законом.

Суд підтримав позицію прокурора та його позовні вимоги задовольнив у повному обсязі. Наразі прокуратурою вживаються заходи до забезпечення реального виконання рішення суду.

Новости по теме

| | | |