Обговорення питань збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур під час відеоконференції

13 июля, 2017

Під головуванням Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, 13 липня 2017 року відбулася відеоконференція з регіонами, щодо проведення  збиральних робіт, стану посівів пізніх культур, реалізації часткового відшкодування вартості придбаної аграріями вітчизняної техніки тощо.

У своєму вступному слові Максим Мартинюк наголосив на важливості проведення збиральної компанії у як найкоротші терміні. Довів до відома учасників конференції, що вчора прийнята Постанова Кабінету Міністрів України про здешевлення вартості залучених кредитів, а також те, що нарешті запрацювала державна бюджетна програма часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій,  провів ретельний   аналіз  ходу збирання врожаю ранніх зернових  та  зернобобових культур, оголосивши, що за станом на 12 липня в Україні вже зібрано 4,6 млн. тонн зернових культур при середній урожайності 31,6 ц/га. Проаналізував темпи збиральних робіт, наявність зернозбиральних комбайнів та  середнє навантаження під час збирання ранніх зернових. Звернув увагу на необхідність накопичення матеріально-технічних ресурсів на літньо-осінній період та формування якісного насіннєвого матеріалу.

Заступник  директора  департаменту Гринько Павло Васильович  надав детальну інформацію щодо реалізації бюджетної програми часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Представник Укргідрометцентру ознайомив з прогнозом погоди на період збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур та метеорологічними умовами для вегетації та формування урожаю пізніх культур. На нас чекають короткочасні дощі, які будуть чергуватися підвищенням температури в окремі дні місцями до + 34 градусів.

Представники від ПАТ «ДПЗКУ» та «Аграрний фонд», оприлюднили обсяги  проведення закупівель зерна урожаю 2017 року, відповідно 4 млн. тонн та 760 тис. тонн.

Під час заслуховування інформації з регіонів, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олена Піскун, наголосила на тому, що за станом на 13 липня 2017 року, за оперативною інформацією, Миколаївщина перетнула мільйонний  рубіж та отримала 1142 тис. тонн  ранніх зернових та зернобобових культур. Урожай зібрано з  54 відсотків площ,  середня урожайність склала 28,8 ц/га. За останні три дні, щоденно в області збирають щонайменш  50-60 тис. га.  Зазначила, на негативний вплив посухи на формування  врожаю як ранніх зернових так і пізніх культур, особливо кукурудзи, що позначиться на загальному валовому зборі зерна.

Олена Піскун звернулася до Міністерства аграрної політики проханням прискорити вирішення питання погашення кредиторської заборгованості перед сільгосптоваровиробниками області.

 — Через весняні заморозки в деяких господарствах загинуло 80-90 відсотків плодів та ягід, і вони найбільш потребують негайного фінансування по бюджетній програмі «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними». Це стало би суттєвою підтримкою товаровиробникам та сприяло би подальшому розвитку галузі, — заначила Піскун.

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

 

Новости по теме

| |