Дефіцит огірків на ринку стимулює стрімке зростання цін

11 августа, 2018

На українському ринку спостерігається дефіцит огірка. Більш того, пропозиція цієї продукції продовжує скорочуватися через цілий ряд факторів.

Зокрема, більшість тепличних комбінатів вже завершили реалізацію огірка першого обороту, тоді як поставки грунтового огірка дуже нестабільні і малооб’ємні. Фермери це пов’язують з несприятливими погодними умовами. Так, проливні дощі істотно сповільнили терміни дозрівання огірка і не дозволяли виробникам збирати врожай. Ситуація не особливо покращилася і після поліпшення погоди: на зміну рясним опадам прийшла спека, і огірок в полях почав просто вигоряти.

Така ситуація стимулює стрімке зростання цін. В результаті, за тиждень огірки на українському ринку подорожчали в 1,5-1,7 рази. Сьогодні комбінати відвантажують залишкові партії огірка після зачистки теплиць по 13-15 грн / кг ($ 0,48 — 0,55 за кг), ціни на продукцію відкритого грунту не опускаються нижче 10 грн / кг ($ 0,37 за кг).

Таким чином, на даний момент огірок в Україні обходиться оптовим покупцям в 1,5-1,8 рази дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Більш того, гравці ринку впевнені в подальшому подорожчанні, враховуючи підвищений попит на цю продукцію з боку оптових компаній і роздрібних мереж. При цьому, компенсувати нестачу місцевої продукції за рахунок імпортного огірка компаніям поки не вдається, оскільки в сусідніх країнах пропозицію також обмежена, а ціни на порядок вище.

Новости по теме

|