Голова Асоціації фермерів вважає відмову від державних дотацій правильною позицією

10 августа, 2018

Невикористання передбачених у державному бюджеті дотацій українськими фермерами – це політичний провал Міністерства аграрної політики та продовольства. Таку думку висловив голова комітету Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Слободяник.

За його словами, у 2018 році на реалізацію програми державної підтримки аграріїв всього було заплановано 6,3 млрд гривень, з яких 1 млрд гривень передбачався власникам фермерських господарств. Наразі, за словами Слободяника, з цих коштів освоєно лише 436 млн гривень, і то серед тих, хто скористався перевагами програми, жодного фермера немає. Він переконаний, що програма з самого початку завідомо була виписана таким чином, щоб не бути реалізованою.

«Треба перестати брехати про те, що «ми дуже підтримуємо фермерів». Треба запроваджувати сучасні форми адміністрування державної підтримки, щоб фермер не ходив по колу. Ситуацію можна змінити, але на це потрібна політична воля», – вважає Слободяник.

Відмовитися від державних дотацій взагалі, на думку Слободяника, можливо, це була б і правильна позиція, але насправді невеликі виробники в Україні сьогодні потребують цієї підтримки.

Нагадаємо, У Одеській ОДА повідомляють, що аграрії Одещини за цей рік вже отримали понад 25 мільйонів гривень держдпідтримки.

За матеріалами: інтернет-видання UA1

Новости по теме

| | | |