На Миколаївщині запустять Програму контролю сирого молока

8 августа, 2018

Миколаївщина стане однією з чотирьох областей, в яких запускається Проект з безпечності молока. Його метою є підтримка створення та впровадження в Україні сучасної системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у молочному ланцюгу створення додаткової вартості.

Про це повідомляють в прес-службі Держпродспоживслужби України.

Так, в рамках запровадження проекту 1-2 серпня у Миколаєві був проведений тренінг щодо кращих практик виробництва молока, на який молокопереробні підприємства-партнери швейцарсько-українського проекту з безпечності молока у Миколаївській області зібрали своїх постачальників.

З підходами до здійснення офіційного та приватного контролю за виробництвом сирого молока в Швейцарії ознайомила учасників координатор Проекту Сабін Рейст.

Про те, як відбуватиметься контроль за введенням в обіг сирого молока в пілотних областях (Вінницька, Миколаївська, Полтавська, Харківська) у рамках Програми контролю сирого молока, що розробляється Проектом, розповіла координатор компоненту «Залучення приватного сектору до системи контролю безпечності продуктів харчування» Ірина Висоцька.

У рамках Проекту завершується закупівля обладнання для Миколаївської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, що дозволить здійснювати дослідження сирого молока відповідно до міжнародних стандартів, зокрема на основні критеріїв: кількість соматичних клітин (КСК), загальне бактеріальне обсіменіння (ЗБО), точка замерзання й відсутність інгібіторів.

Проект розробляє ІТ-систему «Молочний Модуль» для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для ЗБО та КСК та у разі виявлення невідповідностей за критеріями повідомлятиме як виробника, так і компетентний орган, як і передбачено ст. 40 Закону України №2042-VIII від 18.05.2017.

Також цією статтею передбачено, що державному контролю підлягають господарства, де утримуються тварини, з метою перевірки дотримання операторами ринку гігієнічних вимог, встановлених законодавством про харчові продукти. Спеціальні гігієнічні вимоги на разі не є чинними і містяться в проекті Наказу Мінагрополітики щодо вимог до контролю операторів ринку щодо гігієни молока та молочних продуктів при їх виробництві та введенні в обіг (проект Наказу розроблений Проектом з безпечності молока).

Новости по теме

| |