Завозити товарних поросят з Данії буде дешевше, – Асоціація «Свинарі України»

3 августа, 2018

У четвер, 2 серпня, господарства-учасники Асоціації «Свинарі України» й представники Держпродспоживслужби обговорювали змінений Наказ №71*, набуття чинності якого допоможе значно здешевити вартість завезення користувальних свиней (товарних поросят) в Україну, зокрема з Данії.

Як зазначають в Асоціації «Свинарі України», цей документ має низку позитивів для свинарів, які матимуть потребу закупити поголів’я:

  • Інспектор не виїжджатиме на відбір тварин до країни-експортера. Передбачене створення реєстру свиногосподарств, з яких дозволені поставки. Їх періодично перевірятиме компетентний орган.
  • Кількість лабораторних досліджень і на території постачальника, і в Україні може бути зменшена до 10%, що зніме значне фінансове навантаження на імпортера.
  • Сперму можна буде завозити не лише в замороженому вигляді».

Наразі, співпраця щодо імпорту поросят з Данії — економічно невигідна, адже згідно з діючим ветеринарним сертифікатом між країнами, обов’язковими є лабораторні дослідження 100% поголів’я в Україні. А це додаткові витрати у розмірі близько 1000 грн/голова.

«Робота щодо узгодження зміненого Наказу з усіма країнами-учасницями СОТ велася понад два роки. Нарешті цей етап завершений, почалися процедури погодження в Україні. Очікується, що документ набуде чинності вже до кінця року», — додають в АСУ.

Ціни на живець свиней залишаються практично незмінними – АСУ.

Новости по теме

| | |