Сприятливі погодні умови навесні спричинили здешевлення вітчизняного винограду вдвічі

3 августа, 2018

Сприятливі погодні умови в основних районах вирощування винограду дають можливість українським фермерам збирати високі урожаї, що в свою чергу впливає на ціни.

За даними експертів Інфо-Шувар, вітчизняний білий виноград подешевшав у порівнянні з минулим роком у два рази. Адже станом на 30 липня 2017 року вартість винограду оцінювалася в 65 грн/кг, в той час як цьогоріч вартість знизилися до 30 грн/кг.

Згідно з даними Держстату України, у 2017 році насадження винограду займали площу в 41 тис. га. Виробництво в минулому році склало 410 тис. тонн, що є найвищим показником з 2013 року. Досягти високих результатів допомогла робота над технологією вирощування. Якщо ще в 2010 році урожайність винограду оцінювалася в 60 ц/га, то в 2017 році цей показник зріс до 99 ц/га.

За інформацією експертів, падіння цін на столовий виноград удвічі до рівня попереднього року спотсерігається через сприятливі погодні умови навесні. Відсутність заморозків дозволила насадженням ввійти у активну фазу розвитку цвітіння без стресів та дати хороший врожай. Високі врожаї та обмежені терміни придатності спричинили перенасичення цим продуктом, що не могло не відобразитися на цінах.

Окрім цього, оператори ринку також називають основні проблеми галузі. Наразі це відсутність сховищ, які могли б значно продовжити терміни реалізації винограду. В Україні практично відсутні великі сховища, які оснащенні холодильними камерами та діють з використанням сучасних технологій зберігання, що унеможливлює шанс фермерів отримати більший прибуток від реалізації в неактивний сезон.

За матеріалами: УКАБ

Новости по теме

| |