В Миколаївській ОДА погрожують закрити підприємства в Новоодеському районі, які скидають стічні води в міську каналізацію без попередньої очистки

3 августа, 2018

В ОДА погрожують закрити підприємства в Новоодеському районі, які скидають стічні води в міські каналізаційні очисні споруди без попереднього очищення. Таку заяву зробив заступник голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Бонь 1 серпня під час наради з питання екологічної ситуації в Новій Одесі. Про це повідомляє інтернет-видання «Нова Одеса. Інфо».

На початку липня до керівництва облдержадміністрації звернулися депутати Миколаївської обласної ради щодо можливих порушень екологічного законодавства в Новоодеському районі. Після цього на місце виїхала обласна робоча група, яка перевірила колишні каналізаційні очисні споруди в Новій Одесі, Центральну районну лікарню, звалище твердих побутових відходів, місце скидання в міську каналізацію стічних вод ТОВ «Миколаїврибпром», колектор стічних вод молокопереробного заводу та комунальні очисні споруди каналізації, які експлуатуються КП «Прибузьке».

В ході перевірки було виявлено ряд проблем. Як розповів в.о. начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА Дмитро Мац, КП «Прибузьке» в Новій Одесі створено для прийому господарсько-побутових стоків від населення, від організацій і від приватного бізнесу, але після попереднього очищення. Однак на сьогоднішній день не на всіх промислових підприємствах, які працюють в Новій Одесі, налагоджена система попередньої очистки стічних вод. Якщо на «Миколаїврибпромі» стічні води проходять хоч якусь попередню очистку, то на інших підприємств вона взагалі не передбачена.

«КП «Прибузьке» створено для прийому господарсько-побутових стоків від населення, від організацій і від приватного бізнесу, але після попереднього очищення. Сьогодні міські очисні споруди приймають стоки промислових підприємств без доочистки. ТОВ «Миколаїврибпром» ще зробив якусь доочистку, а маслосирзавод взагалі нічого не зробив. Поки не буде доочистки на підприємствах, комунальні очисні споруди працювати не будуть. Крім того, їх розмістили в такому місці, де спочатку не дотримувалися санітарні розриви між очисними і житловими будинками», – сказав Мац.

За словами в.о. начальника обласного управління екології, територія, де «Миколаїврибпром» здійснює передочистку стоків і стоять бочки з відходами, не огороджена.

Примітно, що на нараді директор КП «Прибузьке» Василь Квашенко заявив, що він кожен квартал отримує від підприємств, від яких приймаються стоки, результати аналізів води. Аналіз стічних вод проводить миколаївське ТОВ «Компанія Ліміт Плюс».

Заступник губернатора Бонь запитав, як можна перевірити правдивість даних. Замначальника обласної екологічної інспекції Ірина Заворотня підкреслила, що достовірність даних може перевірити підприємство, яке приймає стоки. Для цього у нього повинна бути своя лабораторія або воно укладає договір з іншою аттестованною організацією. У відповідь Бонь запропонував провести незалежний аналіз стоків, які надходять на КП «Прибузьке» від ТОВ «Фуд Девелопмент» і ТОВ «Миколаїврибпром», а також води, яка потрапляє від КП «Прибузьке» в міські каналізаційні очисні споруди.

Заворотня зазначила, що контролюючі органи зобов’язані попередити КП «Бузьке» за 10 днів до початку перевірки стоків від промпідприємств, які скидаються в міські каналізаційні очисні споруди. За цей час промпідприємства, щоб уникнути відповідальності, можуть призупинити виробництво і відрегулювати якість і склад стічних вод. Втім, КП «Бузьке» без попередження може і зобов’язана перевіряти стоки, узятих нею від промислових підприємств. Тоді ймовірність отримати достовірні результати аналізів зростає.

У свою чергу мер Нової Одеси Олександр Поляков підкреслив, що вони планують реконструювати очисні споруди, передбачивши попередню очистку стоків від промпідприємств. На сьогоднішній день проект реконструкції проходить експертизу.

«Станція біологічного очищення не справлятиметься з недоочищеними стоками. Але проектом передбачено дооблаштування цієї станції, флотатори, жироуловлювачі», – розповів Поляков.

Такі плани мерії не особливо сподобалися Боню. Він заявив, що місто не повинен витрачати гроші на вирішення проблем підприємств.

«Ви фактично візьмете на себе передочистку підприємств. Сенс вам витрачати комунальні гроші? У них є обов’язки. Якщо вони перевищують стоки, нехай вони дочищают. Таким чином, ви на комунальні плечі перевалює турботи підприємств. Я розумію, 100-200 осіб працевлаштовані. Це важливо. Але, тим не менш, через ці 150-200 чоловік, а за фактом одного, хто отримує прибуток, засновника, щоб все місто платив зі своєї кишені?», – підкреслив заступник голови ОДА.

В результаті Бонь доручив найближчим часом провести контрольні аналізи стічних вод, які передаються на міські каналізаційні очисні споруди. Також він зажадав від підприємств розробити план заходів з доочищення стічних вод. Якщо цього не буде, компаніям загрожує закриття.

«Я займу державницьку позицію. Якщо я не побачу рішення, ну, будуть ходити під ОДА 150 чоловік, але підприємства в цьому випадку закриємо. Якщо ви не вийдете на рішення, яке я сяду, перегляну і зрозумію, що воно не вирішує питання, ваш бізнес буде мати проблеми. Це я вам точно кажу. Чи не грайтеся з аналізами стоків», – заявив Бонь.

Новости по теме

| | | | | |