Затяжні дощі негативно позначилися на цьогорічних жнивах

2 августа, 2018

За інформацією фахівців компанії «НІБУЛОН», цьогорічні жнива видалися складними для українських аграріїв. А саме, затяжні дощі під час збиральної компанії призвели до затримки збирання та суттєвого погіршення якості врожаю. Повідомляє прес-служба компанії.

Незважаючи на те, що початок робіт зі збирання стартував на два-три тижні раніше, завершити масове збирання в липні аграріям не вдалося. На заваді стала погода – майже три тижні на більшості території України тривали дощі. За цей період, за даними локальних метеостанцій, випало від 120 до 210 мм опадів, місцями  зливового характеру, що становить майже третину річної норми опадів. Це призвело до затримки збирання та суттєвого погіршення якості врожаю.

«Станом на 1 серпня необмолоченими лишаються більше 1,5 млн га пшениці – це близько 6,5 млн тонн зерна в полях. Ці обсяги, найімовірніше, будуть зібрані як «некласна пшениця». «Зелена хвиля» бур’янів, що накриє посіви після рясних опадів, створить суттєві труднощі при обмолоті зерновими комбайнами та збільшить рівень засміченості партій зерна. Крім того, суттєві проблеми очікуються й в насінництві зернових: проросле зерно вже не підходитиме для сівби, що може призвести до підвищення витрат аграріїв на насіння або ж навіть зниження клину озимих зернових культур у 2019 році в Україні», – зазначає заступник генерального директора із сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький.

Фото з полів господарств Хмельницької та Вінницької областей

Новости по теме

| | |