Обсяги промислової переробки свинини «просіли» на 3% – АСУ

1 августа, 2018
Обсяги промислової переробки м’яса свиней в Україні дещо «просіли». Про 3%-е зменшення випуску охолодженої та мороженої свинини, а також солених, сушених чи копчених делікатесів з неї зауважує аналітичний відділ АСУ з посиланням на дані ДССУ.

Так, згідно з нещодавно оприлюдненими даними за січень-червень 2018-го м’ясопереробна галузь випустила 130,5 тис. т м’яса свиней у охолодженому, мороженому, копченому, сушеному чи соленому вигляді. Це на 4 тис. т чи 3% поступається піврічним результатам роботи галузі у 2017-му.

Зауважується, що упродовж аналізованого періоду скоротився випуск охолодженої свинини та її сушених, солених чи копчених свинячих частин. Виробництво мороженого м’яса за шість місяців 2018-го навіть дещо зросло – до 7,9 тис. т проти 7,4 тис. т роком раніше. Зокрема, обсяги виробництва морожених окостів, лопаток та їх відрубів у червні збільшилися майже на 30%, а за весь період «додали» 28%.

«З огляду на те, що на морожені свинячі частини припадає лише 6% сукупного випуску переробленого м’яса свиней, на зальну ситуацію така зміна майже не вплинула», — коментують в аналітичному відділі АСУ.

Аналогічну ситуацю також спостерігаємо і аналізуючи залишки готової продукції на складах підприємств станом на кінець червня. Так, сукупні залишки свинини скоротилися на 10% через відповідну зміну випуску охолодженого, копченого, соленого та сушеного зокрема м’яса.

«Однак запаси мороженої свинини трохи більші зафіксовані у кінці червня 2017-го – 0,87 тис. т проти 0,81 тис. т, відповідно. Хоча це значення далеке від рекорду, втім це дає зрозуміти, що м’ясопереробні підприємства «підстрахувалися» в умовах послаблення внутрішньої пропозиції свинини трохи наростили морожені запаси свинячих півтуш, лопаток, окостів та їх відрубів», — додають аналітики.

Новости по теме

| | |