Альтернативний олійний закон є компромісним та запобігає картельній змові, – нардеп

28 июля, 2018

Закон №7403-д є компромісним. Він дозволить аграріям, які експортувати власновирощенну продукцію з поверненням ПДВ, а малим фермерам збувати її на внутрішньому ринку за конкурентною ціною. Це відзначив Народний депутат України Сергій Хлань 26 липня під час форуму AGROPORT SOUTH KHERSON 2018.

Взимку та навесні аграрії почали масово виходити на акції протесту щодо, так званої, «соєвої правки» 180 в Податковому кодексі України, яка лишила їх права повертати ПДВ при експорті сої. 22 травня Верховна Рада України прийняла Закон №7403-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур». Та згідно цього закону ПДВ повертається лише тим сільгоспвиробникам, які самостійно вирощують сою на експорт.

Та на думку більшості аграріїв олійні правки загрожують малим фермерствам, які не в змозі самостійно експортувати свою продукцію і здійснюють це за допомогою трейдерів. А ці, в свою чергу будуть керувати ціною – знижувати вартість закупівлі сої.

Але Хлань відзначив, що даним законопроектом передумовлено недопущення картельної змови серед переробників. А отже, малі фермери, які не в змозі самостійно експортувати власну продукцію, будуть мати змогу збувати її за конкурентною ціною.

«Цей закон є продуктом компромісу. Тому що, фактично, по діючій на сьогодні 180 правці взагалі ніхто не має права на відшкодування ПДВ при експорті. І головне: якщо дійсно дрібний фермер має невелику площу землі і вирощує невелику кількість сої, то він дійсно не буде займатися тим, що буде експортувати цю продукцію сам, і дійсно він не зможе повернути собі ПДВ. Але закон запобігає картельній змові. Тому що на умовах сьогоднішнього дня переробники можуть домовитись між собою і штучно понизити ціну і вони не будуть мати конкуренцію зовнішнього ринку. Тобто, великий фермер зможе експортуючи свою продукцію мати більш конкурентну ціну. Тому переробник буде підтягуватись до цієї ціни, яка буде існувати на ринку. Тобто дрібний фермер, якщо і не зможе проекспортувати сам, то він зможе скористатися максимальною ціною, яка є на ринку», – наголосив народний депутат.

Також депутат аноносував підписання Президентом України Петром Порошенком Закону №7403-д. За його словами, очільник країни здійснить це у найближчі дні.

«У нас є дуже приємна новина. Ми вчора разом з Олександром Володимировичем Співаковським, губернатором Андрієм Анатолійовичем Гордєєвим мали велику, по часу, розмову з Президентом України Петром Олексійовичем Порошенко. Президент нам вчора доручив анонсувати новину підписання цього закону. Він його не зміг фізично підписати вчора. Але він сказав, що це відбудеться в найближчі дні: день-два і закон буде підписаний», – говорить Сергій Хлань.

Нагадаємо, на думку завідувача відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леоніда Тулуша, підписання даного закону суттєво ускладнить податкове адміністрування в галузі.

Новости по теме

| | | | | |