З початку року в Україні було оформлено аграрних розписок на понад $100 млн

27 июля, 2018

З початку поточного року затребуваність аграрних розписок суттєво зросла. Станом на 16 липня, їх уже виписано 638 на понад 100 млн. доларів. Це свідчить про те, що в них є потреба. Цю інформацію надав Проект IFC «Аграрні розписки в Україні», який спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства, Міністерством юстиції та за підтримки Швейцарського Уряду впроваджує в нашій країні цей інструмент кредитування малих та середніх сільгоспвиробників.

Про результати роботи з аграрними розписками у першому півріччі поточного року та можливості, які вони надають сільгоспвиробникам, розмовляємо з керівником Проекту IFC Хелен Фейрлемб.

«Той факт, що за перше півріччя аграрних розписок було оформлено на понад 100 млн. доларів, свідчить про те, що в них є потреба. Причому, вони запитані не лише серед фермерів. Віднедавна з ними почали працювати кооперативи, кредитні спілки. Команда IFC активно розробляє бізнес-моделі, які підтримують ці сектори», – зауважила Хелен Фейрлемб.

За її словами, невеликі господарства дуже потребують аграрні розписки, оскільки банки з ними менше працюють і тому у них менший доступ до фінансування. При цьому гостра потреба в кредитних ресурсах зберігається.

Ще одна особливість першого півріччя: вдалося суттєво розширити список культур, з якими працюють аграрні розписки. Якщо торік це було приблизно 4 культури, в основному зернові та олійні, то зараз з 20. Серед них – часник, шипшина, різні ягоди, яблука, картопля, цукровий буряк і навіть молоко. Експерт вважає, що аграрні розписки працюють всюди, з усіма культурами, і вони доступні тим сільгоспвиробникам, яким потрібні гроші.

«Я би сказала, що запит на аграрні розписки спостерігається по всій Україні. Найбільшу цікавіть до них виявляють аграрії Вінницької області, де оформлено 90 розписок, а також Полтавської – 77 розписок і Харківської – 69 розписок. Це дуже гнучкий інструмент. З ним можуть працювати і трейдери, і дистриб’ютори, і постачальники дизпалива, добрив, насіння, і банки. Кожне господарство має свої особливості і свої потреби в ресурсах. Аграрні розписки враховують і цю обставину. Тож можна впевнено сказати, що вони запитані всюди і всіма», – резюмувала експерт.

Нагадаємо, нещодавно аграрними розписками скористалися два домогосподарства на Одещині для вирощування шипшини.

Новости по теме

| |