Кількість випадків АЧС за І півріччя залишилось на рівні минулого року

25 июля, 2018

Держпродспоживслужбою за перше півріччя 2018 року в Україні було зафіксовано 78 випадків захворювання на АЧС. Окрім того, за словами Голови відомства Володимир Лапа, наразі спостерігається тенденція до збільшення кількості виявлення випадків АЧС у дикій фауні та зменшення таких випадків серед свійських свиней. Повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

«Тут є наша заслуга, але оберти збавляти не варто, увага до цієї проблеми повинна бути постійною», — наголосив Володимир Лапа.

За його словами, цьому, зокрема, сприяє як повноцінне фінансування протиепізоотичних заходів, які має служба в поточному році, оптимізація роботи в цьому напрямку, так і налагодження координаційних і комунікаційних зав’язків між Держпродспоживслужбою та іншими органами влади на центральному і регіональному рівнях.

«Ми досягли успіху в координації зусиль з іншими органами виконавчої влади, зокрема з Мінекології. І зараз, якщо знайдено хворого дикого кабана, то вже є розуміння про необхідність проведення депопуляції», — зазначив Володимир Лапа.

На його переконання, наразі критично важливо продовжувати роботу з локалізації даної проблеми з поширенням АЧС в дикій фауні та скорочення кількості випадків серед домашніх свиней.

У свою чергу директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль зазначив, що за перше півріччя 2018 року в Україні зафіксовано 78 випадків захворювання на АЧС. Серед зазначеної кількості 42 випадки АЧС зафіксовано серед домашніх тварин, що на 28 випадків менше, ніж за аналогічний період минулого року, та 29 – серед диких тварин, що на 32 випадки більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Новости по теме

| | | | |