У І півріччі 2018 року імпорт продукції АПК в Україну збільшився на 23%

24 июля, 2018

За даними Державної служби статистики, у січні-червні 2018 року в Україну було ввезено агропродукції на 2,6 млрд дол США. Це на 0,5 млрд дол. США (+23%) більше, ніж за 6 місяців минулого року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну виступають держави Європейського Союзу. На них припадає практично половина імпортних поставок.

Найбільші за вартісними обсягами закупівлі Україна здійснює у Польщі (263 млн дол. США), Німеччині (238 млн дол. США), Туреччині (200 млн дол. США), Франції (139 млн дол. США), США (135 млн дол. США), Італії (116 млн дол. США) та Нідерландах (105 млн дол. США).

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою І півріччя 2018 року стало зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком тютюну, зауважив експерт.

Значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який за 6 місяців поточного року склав 244 млн дол. США, переважає морожена риба. Її закупили на 160 млн дол. США.

Серед товарів – лідерів за обсягами закупівель – плоди, в основному, цитрусові і банани, та горіхи. Їх імпорт у І півріччі склав 233 млн дол. США.

Насіння соняшнику для сівби за січень-червень 2018 року імпортували на 213 млн дол. США, а насіння кукурудзи – на108 млн дол. США.

Обсяги поставок в Україну кави та чаю за цей період становили 93 млн дол. США, а шоколаду та какао-бобів і виробів з нього – 133 млн дол. США.

Різних харчових продуктів, у тому числі концентратів з чаю та кави, закупили за кордоном на 187 млн дол. США

Сукупно ці продукти утворюють 54% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції, підсумував Микола Пугачов.

Новости по теме

| | | |