Порошенко ветував закон про кримінальну відповідальність за контрабанду лісу

24 июля, 2018

Президент України Петро Порошенко ветував закон, який пропонує запровадити кримінальну відповідальність за контрабандне перевезення необроблених лісоматеріалів через кордон. Про це свідчить сторінка законопроекту №5495 на сайті Верховної ради, де зазначається, що  23 липня президент повернув документ зі своїми пропозиціями, які поки не оприлюднили.

Даний закон передбачає обмеження річного обсягу заготівлі необроблених лісоматеріалів 25 млн кубометрів на час дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів і введення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу.

3 липня народні депутати проголосували за законопроект №5495, який передбачає кримінальну відповідальність до 12 років позбавлення волі за контрабандне перевезення необроблених лісоматеріалів через кордон.

Також документ посилює штрафи за незаконну заготівлю лісоматеріалів та порушення правил відновлення лісових насаджень. Наприклад, якщо раніше штраф за незаконну вирубку лісів міг складати від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів, то тепер може варіюватись від 15 до 30. Для посадовців максимальна сума штрафу може складати 75–150 неоподатковуваних мінімумів, тобто до 132 тисяч 150 гривень.

Водночас законопроект передбачає, що обсяг внутрішнього споживання деревини, заготовленої в Україні, не має перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік. У першій редакції документу ця цифра складала 20 мільйонів.

До слова, сьогодні прем’єр-міністр Володимир Гройсман зібрав нараду представників МінАПК, Нацполіції, ДФС, Держаудитслужби та Укрзалізниці щодо протидії контрабанди лісу.

Новости по теме

| | |