Через процедуру компартменталізації Україна зможе працювати на експорт навіть в умовах поширення АЧС, – АТУ

24 июля, 2018

Присутність африканської чуми свиней в Україні вкрай негативно відзначилася на розвитку свинарської галузі. Це і зниження поголів’я свиней,  і нанесення збитків господарствам, і закриття великої частини експортних ринків. Але існує процедура – компартменталізація, завдяки якій можливий експорт навіть в умовах АЧС. Про це заявила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Компартменталізація – спеціальна процедура, поширена в багатьох світових країнах, яка дозволяє підприємствам після проходження детальної перевірки здійснювати міжнародну торгівлю навіть в умовах поширення в країні їх діяльності певних епізоотичних хвороб, наприклад, АЧС. Таким чином, введення компартменталізації сприятиме інвестуванню в свинарську галузь та збільшенню експорту м’яса свинини.

«Світова практика дає можливість працювати господарствам на зовнішній ринок, навіть якщо в країні їх діяльності є певні епізоотичні хвороби – через процедуру компартменталізації. На жаль, в Україні відсутнє належне законодавство, яке б дозволило свинарській галузі продовжувати працювати на експорт», – підкреслює Паламар.

«Отож я виступила із вимогою прискорити прийняття необхідного законодавства щодо впровадження принципу компартменталізації. На рівні Держпродспоживслужби є вже три підготовлені проекти наказів, які ще не затверджені  Мінагрополітики: «Про впровадження компартменталізації», «Про затвердження Інструкції щодо утримання свиней з метою недопущення поширення інфекційних хвороб», «Про внесення змін до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней». Їх необхідно якомога швидше затвердити, якщо ми хочемо розвивати свинарську галузь. І в цьому питанні ми також отримали велику підтримку від Американсько-Української Ділової Ради, яка обіцяла нам допомогти», – резюмувала вона.

Новости по теме

| | | | |