«В Україні частка контрафактної продукції на ринку пестицидів становить 25%», – Ірина Паламар

23 июля, 2018

Важливо протидіяти ввезенню на територію України, виробництву і обігу контрафактних або непридатних пестицидів в сільському господарстві. Також попередженню фактів отруєння сільськогосподарських тварин та людей через недотримання вимог законодавства щодо використання аграрних хімікатів. На цьому наголошує Голова Асоціації тваринників України та громадський діяч Ірина Паламар.

«За даними ФАО, в Україні частка контрафактної продукції на ринку пестицидів становить 25%, тоді як на світовому ринку — 10%. В Україні щороку фіксується збільшення кількості випадків отруєння сільськогосподарських тварин (бджіл, корів) та людей через недотримання сільськогосподарськими виробниками встановлених вимог в сфері використання пестицидів та агрохімікатів. На сьогодні ж максимальна адміністративна відповідальність – 170 грн., ст. 83 КпАП України» — каже Паламар.

Вона вважає за необхідне розробити проект змін у законодавстві, який буде запобігати та протидіяти ввезенню на територію України несертифікованих пестицидів, та підвищить відповідальність за порушення законодавчих норм.

На засіданні робочої групи таку думку підтримали і представники Американсько-Української Ділової Ради, як повідомляє Ірина Паламар. Адже світові виробники міндобрив також потерпають від наявності на ринку великої кількості продукції, яку підробляють. АТУ разом із членами Американсько-Української Ділової Ради планують розробити пропозиції змін до законодавства про пестициди, аби в найкоротші строки винести їх на затвердження.

Голова АТУ наголошує, що питання дуже важливе і стосується не лише економіки країни, а й здоров’я нації.

Новости по теме

| | |