Держпродспоживслужба не підтвердила інформацію щодо перевищення у 5 разів концентрації радіонуклідів в українському молоці

21 июля, 2018

Близько місяця тому світовий медіа-простір сколихнула новина, нібито в українському молоці в деяких регіонах перевищено норми радіоактивного забруднення у 5 разів. Таку інформацію опублікувало 8 червня 2018 року британське видання «The Independent». Зокрема, у статті, яку швидко поширили й інші ЗМІ, йшлося про те, що вищезазначені результати були отримані завдяки дослідженням Університету Ексетера та Українського інституту сільськогосподарської радіології, які нібито брали на аналіз коров’яче молоко з приватних господарств Рівненській області. Асоціація тваринників України звернулася з офіційним листом до Держпродспоживслужби щодо роз’яснення ситуації. В результаті яких дана інформація не знайшла свого підтвердження. Повідомляє прес-служба АТУ.

«Поширення такої інформації у міжнародному виданні, беручи до уваги, що переважний відсоток молока в Україні виробляється в домогосподарствах, може мати негативний вплив на торгово-економічні зв’язки України, а також на розхитування ситуації на внутрішньому споживчому ринку», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, листом від 11 червня 2018 року №214/06 Асоціація тваринників України звернулася до Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи із проханням вжити належних заходів щодо здійснення державного нагляду (контролю) за рівнем радіоактивного забруднення молока та молочних продуктів по всіх областях України. А у випадку невстановлення фактів радіоактивного забруднення українського молока донести цю інформацію до відома міжнародних країн-партнерів.

У відповідь на своє звернення, АТУ отримала офіційний лист від 23.06.2018 р. №602-111-16/10124 від Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби, де спростовується інформація про наявність перевищених норм радіоактивного забруднення в молоці домогосподарств Рівненської області.

Зокрема, у листі повідомляється наступне:

«Держпродспоживслужба не отримувала офіційних повідомлень щодо підвищеного рівня радіоактивного забруднення молока з України ні з сторони імпортерів, ні зі сторони компетентних органів країн-призначень. На сьогодні Держпродспоживслужба здійснює державний контроль за вмістом стронцію-90 та цезію-137 на території України з метою захисту життя та здоров’я громадян. Спектрометричні дослідження проводяться в рамках виконання планів державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах, при реалізації харчових продуктах на агропродовольчих ринках, при виробничому контролі молокопереробними підприємствами тощо. За інформацію територіальних органів Держпродспоживслужби, в Україні проведено всього 102 323 спектрометричні дослідження, в тому числі у рамках державного контролю досліджено 101 178 зразків молока сирого та 1 145 — молокопереробними підприємствами (виробничий контроль). При цьому всього досліджено за вмістом стронцію-90 19 726 зразків та цезію-137 – 84 469 зразків молока. Наразі в Рівненській області проведено всього 626 спектрометричних лабораторних досліджень зразків молока, перевищень вмісту стронцію-90 та цезію-137 не виявлено».

Таким чином, як підсумовує Держпродспоживслужба, інформація щодо перевищень рівня радіонуклідів у молоці в Рівненській області, висвітлена в засобах масової інформації, не знайшла свого підтвердження.

Новости по теме

| |