Безперервні дощі не дають змогу зібрати урожай, що може призвести до проростання зерна в колосках

20 июля, 2018

Весняна посуха та дощове літо може погано вплинути на якість цьогорічного врожаю. Так, весною по всій Україні поширювалася та поглиблювалася ґрунтова засуха, такі агрометеорологічні умови ускладнювали утворення сходів та початкового росту ярих зернових та зернобобових культур. Щойно аграрії приступили до збору урожаю, як по всій країні пройшли інтенсивні зливи, шквали (подекуди з градом), які на ряді площ призвели до пошкодження посівів. На думку радника міністра МВС України Михайла Апостола, такі умови можуть призвести до загрози продовольчої безпеки України. Про це він пише на своїй сторінці у Facebook.

«Безперервні дощі не дають можливості збирання врожаю і можуть сприяти до проростання зерна в колосках і втрати поживних якостей зерна. 
Це може бути гірше як фураж», – йдеться у повідомленні.

Він зазначає, що проростання пшениці – явище не тільки неприємне, а й небезпечне. Адже воно не лише викликає різке зниження якості зерна, що в свою чергу втрачає корисні властивості, а й стає небезпечним як для людини, так і для тварин, адже може містити мікотоксин. Також його не можна використовувати як насіннєвий матеріал.

«То ж моя порада сільгоспвиробникам: не спішити продавати якісне і класне зерно, яке встигли зібрати. Ціни можуть бути на нього захмарними. 
Якщо тимчасово не призупинити експорт продовольчого зерна, то держава буде змушена імпортувати його втридорого», – пише Апостол.

Новости по теме

| | | |