Підживлення кремнієм – ефективний метод захисту агрокультур в умовах посухи

19 июля, 2018

Ефективним методом захисту культур від різного роду стресів, зокрема, під час посухи, є підживлення їх кремнієм. Про це заявив аграрний експерт, доктор наук, професор Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко, пише сайт cherkassy.today.

«Зміни кліматичних умов за останні роки призвели до підвищення середньої температури в Україні, зменшення кількості опадів та частих ґрунтових і повітряних посух, що негативно впливає на фізіологічний стан культур і загрожує зниженням їх врожайності. За таких умов культури потребують спеціальних добрив-антистресантів – з вмістом легкодоступних кремнію і калію. Ефективним методом захисту культур від різного роду стресів є підживлення їх кремнієм», – констатує  Господаренко.

Він зазначає, що підживлення кремнієм є ефективним методом захисту культур від різного роду стресів.  Тобто кремнієві добрива, здатні підвищити стресостійкість рослин та зміцнити їх загалом.

«Сьогодні на ринку з’явились  інноваційні багатофункціональні рідкі кремнієво-калійні добрива – такі, як Авангард Кремній Біо. До складу препарату входять кремній та калій, гумінові і фульвокислоти, екстракти морських водоростей та хелатуючий агент (ЕДТА, етилендиамінтетраоцтова кислота), який покращує стабільність добрива в робочому розчині. Завдяки поєднанню легкодоступних елементів мінерального живлення та біологічно активних речовин добриво поліпшує стресо-, посухо- і солестійкість культур, підвищує їх імунітет, забезпечує краще проходження обмінних процесів, активізує процеси фотосинтезу, ріст і розвиток кореневої системи. Крім того, при застосуванні формується захисний біокремнієвий екран, який знижує температуру листкової поверхні на 4 – 5 °С, зменшує транспірацію і навіть запобігає ушкодженням спорами грибів та шкідниками, які мають сисний ротовий апарат», – говорить аграрний експерт.

За його словами, такі добрива показують високу біологічну та економічну ефективність як на зернових і зернобобових культурах, кукурудзі, ріпаку, картоплі, овочевих культурах, так і на плодових, ягідних культурах, винограді та навіть на декоративних деревах, кущах і газонних травах.

«Позакореневе підживлення культур такими добривами найефективніше проводити у критичні фази їх росту і розвитку, за повітряної посухи або в разі прояву різного роду стресів, а також з поливною водою в системах краплинного поливу та малооб’ємної гідропоніки. Підживлювати культури  варто  не менше двох разів протягом вегетації, оскільки з часом вміст кремнію в рослинах знижується через його біологічне розбавлення», – запевняє Григорій Господаренко.

Новости по теме

| | | | |