«Сезон ранньої картоплі можна назвати відверто провальним», – експерт

18 июля, 2018

На сьогоднішній день в Україні ціна на молоду картоплю рекордно низька – у південних областях її продають з поля по 2 грн/кг. Про це заявляє виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

«Ринок обвалено. Сезон ранньої картоплі можна назвати відверто провальним, незважаючи на відкриття експорту до Білорусі і вихід сюди двох потужних вітчизняних експортерів – ФГ «Аделаїда» і ПП «Александр А.Синенко». До цієї країни було відправлено мінімальний обсяг картоплі, бо в Білорусі теж впала ціна і немає попиту», – зазначає експерт.

Попит на молоду картоплю був, коли в РФ готувалися і проводили Чемпіонат світу з футболу. На той момент Росії бракувало свіжих овочів, які неочікувано легко проходили реекспорт через Білорусь.

Сільгоспвиробники, які вперше опановували механізм встановлення ділянок, вільних від карантинних організмів, дещо забарилися, очікуючи на перші сертифікати, і змогли вигідно реалізувати на ринку ЄАЕС доволі незначний обсяг ранньої картоплі.

Приватні господарства-одноосібники півдня України не зуміли скористатися послугами лабораторій Держспоживслужби зі встановлення вільних ділянок. Відповідно внутрішній ринок виявився перенасиченим молодою картоплею.

Станом на 13 липня на оптовому ринку «Шувар» (Львів) ціна на молоду картоплю коливалась у межах 3,5-5 грн/кг, на «Нежданному» (Херсонська область) – 2,8-3 грн/кг.

«Єдина надія – на переробників, які пожвавили свою роботу з виробниками, розуміючи, що скорочення числа професійних картоплярів і виробничих площ боляче позначиться на їхньому бізнесі», – зауважила вона.

Відтак картоплярі з острахом чекають виходу на ринок середностиглих сортів картоплі, зауважила Руженкова. Також доволі складно спрогнозувати ціну на період масового копання картоплі.

За матеріалами: AgroTimes

Новости по теме

| | |