Із гектара ріллі господарства НААН заробляють від 12 тис грн, – Гадзало

17 июля, 2018

Господарства Національної академії аграрних наук нарощують ефективність використання земельних ресурсів. Про це заявив Президент НААН Ярослав Гадзало повідомляє прес-служба академії.

Загалом у розпорядженні НААН знаходяться 450 тис га землі з урахуванням анексованого Криму та регіонів проведення Операції Об’єднаних сил. З усього земельного масиву 364 тис га ріллі. З одного гектара ріллі господарства реалізовують продукції в середньому на 12 тис грн. Залежно від культур, умов вирощування, кваліфікації співробітників і менеджменту ця сума може сягати 25 тис грн.

Загалом валовий прибуток за підсумками минулого року становив 723 млн грн. Господарства академії виготовили продукції на 3,9 млрд грн, податків заплатили 998 млн грн.

Водночас Ярослав Гадзало додав, що високе податкове навантаження залишається основною проблемою, яка стримує розвиток академії. На сьогодні наукові установи платять 75% відрахувань від прибутку з наукової діяльності. Це понад 100 млн грн на рік.

«Науці важко розвиватися в таких умовах. Наприклад, торік система академії заробила 357 млн грн на спецрахунок. А один тільки селекційний фінський комбайн, який нам потрібен, коштує $180 тис. А їх треба не менше 10 штук. А зароблені гроші – це зарплати, відрахування, мінеральні добрива, засоби захисту, техніка», – зазначив Президент НААН.

Новости по теме

| |