Гадзало заявив, що НААН в 2019 році планує погасити борги господарств-банкрутів

16 июля, 2018

У структурі Національної академії аграрних наук налічується 12 підприємств-банкрутів, які займають 80 тис. га землі. Про це повідомив Президент НААН Ярослав Гадзало в інтерв’ю виданню БізнесЦензор.

За його словами, більшість банкрутів академія успадкувала від уряду Миколи Азарова. Тоді 26 господарств і 111 тис. га землі були передані групі компаній «Агропром».

«Коли підприємства повернули назад, залишилася тільки земля, техніку пустили на металобрухт, тваринництво було знищено на 90%», – додав Ярослав Гадзало.

Він пояснив, що академія веде планову роботу щодо повернення державі підприємств-банкрутів, їхнього майна та земельних ділянок. Деякі з господарств отримали нове керівництво і відновили роботу. Всього з 340 млн грн боргів погасити залишилося 100 млн грн.

«Думаю, в 2019 році борги будуть погашені за рахунок прибутку господарств від реалізації насіння, племінного молодняка тварин та іншої продукції», – повідомив Президент НААН.

Водночас він зазначив, що академія скерувала офіційного листа про передачу 100 тис. га землі проблемних господарств Держгеокадастру. Однак, згідно із законом, це неможливо зробити, поки не завершена процедура банкрутства:

«Там, де з арбітражними керуючими знайшли порозуміння, сплачують борги. Думаю, таким шляхом вдасться налагодити роботу всіх господарств».

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що НААН сплатила майже 1 млрд податків.

Новости по теме

|