Незважаючи на зростання цін абрикоси в Україні коштують помітно дешевше, ніж в минулому році

16 июля, 2018

Українські садівники підвищують ціни на абрикоси, про що свідчать дані моніторингу EastFruit. Згідно з інформацією аналітиків ринку, вже сьогодні виробникам вдається відвантажувати зазначену продукцію на 15-20% дорожче, ніж тижнем раніше. Та незважаючи на зростання цін абрикоси в Україні коштують помітно дешевше, ніж в минулому році.

Так на даний момент українські виробники пропонують абрикоси по 12-17 грн / кг ($ 0,46-0,65 за кг) в залежності від якості і регіону. Для порівняння, тиждень тому ціни на ці кісточкові в Україні не перевищували 15 грн / кг ($ 0,57 за кг).

Приводом для подорожчання, за словами фермерів, стало сезонне скорочення пропозиції абрикосів, оскільки реалізація фруктів ранніх сортів добігає кінця. Крім того, підтримку цінового росту надає активізація торгово-закупівельної діяльності з боку практично усіх категорій покупців.

Проте необхідно підкреслити, що навіть після такого істотного зростання цін сьогодні абрикоси в господарствах України коштують на 15-20% дешевше, ніж в середині липня 2017 року. Така цінова різниця, на думку галузевих експертів, пов’язана з помітним скороченням виробництва кісточкових в цілому і абрикосів зокрема в країні в минулому сезоні.

Нагадаємо, що в квітні 2017 року в ряді регіонів України спостерігалися заморозки і рясні снігопади. В результаті, втрати кісточкових ранніх сортів в деяких господарствах досягали 100%. За оцінками ж Мінагропроду України, через примхи небесної канцелярії валовий збір цих фруктів в країні поступався результатами 2016 року майже на 30%.

Новости по теме

| | |