Важка ситуація на ринку лохини: урожай більший, але якість, ціна та попит значно менші

15 июля, 2018

Через слабкий експорт майже весь обсяг лохини в Україні реалізується на внутрішньому ринку. Погіршення погодних умов призвело до різкого збільшення пропозиції некондиційної лохини на ринку України, що посилило і без того складну ситуацію в даному сегменті. Про це повідомляють аналітики East-Fruit.

За інформацією гравців ринку, дощова погода при високих температурах зробила вкрай негативний вплив на якість лохини в ряді випадків. Як результат, при реалізації такої ягоди садівники готові йти на істотні цінові поступки, щоб якомога швидше збути наявні обсяги. Так, вони пропонують некондиційну лохину від 50 грн/кг ($ 1,91 за кг).

Зростання пропозиції більш дешевої ягоди невисокої якості негативно позначається на кон’юнктурі ринку в цілому і змушує фермерів знижувати ціни на більш якісну продукцію. Так, якщо ще тижнем раніше вони готові були відвантажувати лохину високої якості не дешевше 130 грн/кг ($ 4,96 за кг), то вже сьогодні ціни стартують від 80 грн/кг ($ 3,05 за кг) і рідко перевищують 170 грн/кг ($ 6,48 за кг).

Крім того, йти на такі коригування садівникам доводиться через вельми стриманий попит як усередині країни, так і з боку експортерів. Зокрема, за словами аграріїв, роздрібні мережі скоротили обсяги закупівель до мінімуму, посилаючись на вкрай невисоку зацікавленість з боку кінцевих споживачів.

У підсумку, вже сьогодні ціни на лохину в Україні в середньому на 35% нижче, ніж в аналогічний минулорічний період. На думку аналітиків ринку, така різниця в цінах пов’язана в тому числі зі збільшенням врожаю ягоди в країні. За попередніми оцінками експертів EastFruit, в поточному сезоні урожай лохини в Україні мінімум на 7% вище торішнього.

Новости по теме

| | | | | |