Ожиновий бізнес або вигідне ягідництво на Херсонщині

12 июля, 2018

З не аби яким інтересом та ентузіазмом родина Павлівських починала та продовжує займатися ягідним бізнесом на Херсонщині. Полуниця, виноград, малина та ожина – все це зрощується на плантаціях сімейства.

На 18 га у господарстві застосовують останні ноу-хао агровиробництва. Тут вирощують винорад за італійським зразком. Розумно використовують простір в тепличних комплексах і мають сучасні ягідні плантації.

«Багато хто думає, що сільське господарство це болото, лопата. Це творча робота і це цікаво», – говорить голова господарства Михайло Павлівський.

Ще 15 років тому фермер із ціковасті придбав на виставці 2 саджанці ожини. Сьогодні ця екзотична ягода займає у господарстві 3 га.

«Ягода від 20-25 грам транспортується. В минулому році її відправляли в Германію. Урожайність до 40 тонн з гектару», – розказує він.

З початку стиглі ягоди родина Павлівських реалізовувала в Криму. А після анексії півострова відчули шок, але хвилин на п’ятнадцять  – жартує фермер.

Із відкриттям євроінтеграційних перспектив вони швидко переорієнтувалися, почали завойовувати нові ринки – європейські. Налагодили контакти з брокерами, технічно переозброїлись, підтягнули якість продукції і почали формувати великі товарні партії.

Михайло Павлівський говорить, що європейський ринок вимагає якісної продукції, тому в його справі не можна допускати помилок. І європейські стандарти дають не лише покращити якість отримати хороші прибутки, але і навчити українського фермера підходити до своєї справи з відповідальністю.

За матеріалами сюжету «ХерсонTV»

Новости по теме

| | | |