На Миколаївщині стартувала весняна посівна

12 марта, 2017

9 березня під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка відбулася відеоконференція з питань підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт та сертифікації насіння у 2017 році.

Участь у заході взяли директор департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації, представники органів держпродспоживслужби з фітосанітарної безпеки та реєстрації сільськогосподарської техніки, а також спеціаліст Державного підприємства «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» в Миколаївській області.

У ході наради було обговорено готовність аграріїв до проведення весняно-польових робіт, особливості посівної кампанії цього року. Було заслухано пропозиції форвардних закупівель провідних операторів зернового ринку України.

Щодо структури посівних площ, то в загальному вона становить 26,7 млн га. Цього року ярими культурами планується засіяти 18 млн га, в тому числі 14,3 млн га – ярими зерновими. Насторожує той факт, що значно скоротилися посівні площі під гречкою, натомість площі посіву соняшнику по деяких областях сягає 50% усієї структури посіву. Хороша тенденція росту посівних площ під горохом та соєю.
Українські аграрії повністю забезпечені посівним матеріалом, а також створені усі необхідні умови для сертифікації насіння.

Цього року з державного бюджету виділено 550 млн грн на здешевлення закупівлі вітчизняної техніки (20% від вартості).

Директор департаменту агропромислового розвитку Олена Піскун проінформувала, що на Миколаївщині уже ведеться комплекс весняно-польових робіт. Сільгосптоваровиробниками області завершується накопичення матеріально технічних ресурсів для виконання всіх агротехнологічних операцій в весняний період. Сільгосптехніка, яка буде задіяна на посівних роботах відремонтована у повному обсязі.

Підживлення озимих зернових культур проведено на площі 260 тис. га (43 %) та ріпаку на площі майже 13 тис. га (40 %).

У господарствах Веселинівського та Вітовського районів розпочато посів ранніх ярих зернових культур, яких на сьогодні посіяно майже 600 гектарів.

Наразі надмірна вологість ґрунту дещо стримує хід польових робіт.

Окремо відзначено проблему проведення в області сертифікації насіння, в зв’язку з невизначеністю відповідальної особи за діяльність Державного підприємства «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» в Миколаївській області.

За підсумками відеоконференції перший заступник міністра надав доручення керівнику ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції» вжити відповідних заходів та забезпечити прискорення вирішення зазначених в ході наради проблемних питань.