В Одеській та Миколаївській області закладені найбільші горіхові сади

11 июля, 2018

За інформацією Всеукраїнської горіхової асоціації на земній кулі всього 7% територій, придатних для вирощування волоського горіху. І Україна повністю потрапляє в цю зону. На сьогоднішній день Україна посідає 3-є місце за валовим збором горіха в світі (1-е місце — Китай, 2-е місце — США). А найбільші горіхові сади в україні знаходяться на Півдні: в Одеській та Миколаївській області.

Варто зазначити, що в країні збирається від 90 до 120 тис тонн горіху щорічно, 74% з якого уходить на експорт. Загалом в Україні частка коштів від продажу горіхів становить 52% від продажу всієї плодово-ягідної продукції. Надходження валютних коштів від продажу горіхів в 2017 році склало 100 млн доларів.

«Горіховий сад – довгострокова і високовитратна інвестиція на багато років для вас, вашої сім’ї, дітей та онуків, і помилок при цьому бути не повинно», – розповідає Генадій Юдін, віце-президент Всеукраїнської горіхової асоціації.

Найбільший фундуковий сад в Україні закладено в Одеській області. Понад 700 га землі, з яких вже на більш, ніж 300 га росте прекрасний фундуковий сад, інші будуть досаджувати цієї осені і навесні. В саду застосовуються найсучасніші інноваційні технології, адже ціна помилки тут досить велика виходячи з таких обсягів.

«Тут не прийнято сліпо копіювати нехай навіть і найкращий зарубіжний досвід – адже південь України має свій клімат і землі. Для цього в сад постійно приїжджають іноземні фахівці – облік і поглиблений аналіз отриманих результатів, спільне обговорення– такий порядок прийняття технологічних рішень. Головне завдання агрономів – створення досконалої технологічної карти, яка враховує як особливості південного клімату і земель, так і оптимізацію агроприйомів і обробки саду», – відзначає на своїй сторінці в сосмережі Генадій Юдін, говорячи про одеське підприємство «Філберт».

Другий за величиною горіховий сад в Україні розташований в Миколаївській області.

Перші горіхи агропідприємством «Ніка» тут були висаджені ще в 2012 році, сад поступово з року в рік освоює нові площі і, природно, в саду з’являються нові сорти, вдосконалюються технологічні схеми обслуговування саду, формування крони дерев.

«Що характерно – горіховий сад спланований і зараз працює без додаткового поливу і зрошення. Керує агрономічної службою саду один з найталановитіших агрономів-горіховодів в країні Захар Курганов», – резюмує  Юдін.

Зважаючи на вище сказане,  27 липня в рамках аграрного форуму «АГРОПОРТ Південь Херсон»-2018 пройде конференція присвячена горіхівництву під назвою «Найсучасніші агротехнології в створенні та обслуговуванні рентабельних горіхових садів». На якій 17 спікерів – провідних аграрних практиків України, новаторів, фахівців, селекціонерів які розкажуть у своїх виступах про всі ключові ази горіхового рентабельного садівництва, стратегічні і технологічних агроновації, агроприйоми, поділяться власним досвідом та відкриють секрети справи.

«В Україні, і особливо на Херсонщині, інтерес до горіху зростає – вже чимало наших садоводів висадили і продовжують висаджувати горіхові сади. Наш південний клімат чудово підходить для вирощування деяких закордонних сортів горіху, крім того саджанці горіху підпадають під програму державної компенсації садивного матеріалу», – коментує директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода.

Наразі експерти зазначають, що найбільша проблема, що гальмує розвиток галузі – мала кількість промислових горіхових садів, адже сьогодні в Україні 86% продавців волоського горіха — це населення. Так наприклад на Херсонщині площа насаджень горіху складає 617 га, доля сільгосппідприємств з них — лише 132 га. Але є стійка тенденція щодо збільшення горіхових промислових садів.

Новости по теме

| | | | | | | | | |