Рис названо найприбутковішою зерновою культурою за останні 5 років

11 июля, 2018

Найприбутковішими зерновими культурами виявилися рис та кукурудза. Такими висновками поділився перший заступник міністра аграрної політики і продовольства  Максим Мартинюк аналізуючи прибутковість вирощування культур за останні 5 років.

«За останні 5 років, 2013-2017 рр., найвищий прибуток серед усіх базових зернових культур давав рис – в середньому 7,069 тис гривень на один гектар площі. На другому місці кукурудза на зерно – 3,625 тис грн/га. На третьому – гречка, з середнім показником 2,627 тис грн/га», – пише Мартиюк.

Він також зазначає, що пшениця, яка неформально має статус головної культури в АПК, протягом п’яти років генерувала в середньому 2,275 тис грн прибутку з гектара, тобто знаходиться на 4-му місці рейтингу.

Згідно аналізу політика, далі ідуть горох (2,138 тис. грн/га), ячмінь (1,619 тис. грн/га), овес (0,877 тис. грн/га), просо (0,849 тис. грн/га), жито (0,615 тис. грн/га) сорго (0,506 тис. грн/га).

«Загалом, якщо поглянути на структуру посівних площ, то ми бачимо здебільшого пропорційний розподіл відносно до прибутковості. На перший погляд, своїм життям, відірваним від економічної реальності, живе сегмент гречки, однак це пояснюється екстремальними стрибками рентабельності рік від року та відповідним збільшенням/скороченням посівних площ (до речі, середній рівень рентабельності цієї культури за 5 років – карколомні 51,7%). Якщо підсумувати, то невидима рука (аграрного) ринку в дії, що не може не втішати людей, які ще пам’ятають, що таке планова економіка», – зазначає Максим Мартинюк.

 

Новости по теме

| | | | |