Верховна Рада схвалила колективну власність на землю

10 июля, 2018

Сьогодні, 10 липня, Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними правками законопроект №6049-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в країні.

За відповідне рішення проголосували 236 народних депутатів.

Проект Закону зареєстровано за №6049-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Метою та основними завданнями проекту закону №6049-д є створення ефективного механізму використання масивів земель сільськогосподарського призначення з метою запобігання рейдерству та стимулювання зрошення, а також вирішення проблеми використання земель колективної власності на землю.

Згідно з пояснювальною запискою, реалізація запропонованого проекту закону не потребує додаткових видатків із Державного та місцевих бюджетів України.

Водночас реалізація положень законопроекту сприятиме збільшенню матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування завдяки передачі до комунальної власності земельних ділянок невитребуваних (нерозподілених) земельних ділянок та земель несільськогосподарського призначення колективної власності та визначення їх у якості об’єкта оподаткування.

Так, законопроект пропонує визнати комунальною власністю тергромад землі колективної власності ліквідованих с/г підприємств; дозволити загальним зборам членів колективних с/г підприємств, паювання яких завершилось, допаювати залишок угідь та передати несільськогосподарські землі до комунальної власності.

Органам місцевого самоврядування пропонують надати право розпоряджатися землями колективної власності, зокрема передавати їх в оренду — до моменту державної реєстрації права на них; право з 2020 року звертатися до суду щодо передачу до комунальної власності «безхазяйних» ділянок.

Визначається порядок інвентаризації масиву земель Держземкадастру. В процесі мають намір виправити помилки кадастру щодо розташованих в межах масиву земель; сформувати земельні ділянки «невитребуваних паїв» та ділянок під польовими дорогами; внести до кадастру відомості про межі масиву земель с/г призначення.

Законопроект передбачає визначити масив земель сільськогосподарського призначення як об’єкту Державного земельного кадастру.

Земельні ділянки під проектними польовими дорогами пропонують передати тому, хто використовує понад 75% площі масиву, а якщо такого немає — особам, які використовують більше чверті масиву.

Того, хто користується від 75% масиву земель с/г призначення, хочуть зобов’язати відшкодовувати витрати на зрошення масиву.

Без торгів можна буде орендувати землі під лісосмугами та іншими захисними насадженнями.

Новости по теме

| | | | |