Рада затвердила євростандарти щодо маркування органічної продукції

10 июля, 2018

Сьогодні, 10 липня, Верховна Рада України прийняла Закон №5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Даний закон визначає основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку органічної продукції, правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями державної політики у зазначених сферах.

Депутат Бакуменко Олександр у своєму зверненні за підтримку законопроекту пояснив, що органічна продукція продукція є високо-рентабельно та експортно-орієнтованою, тому прийняття даного законопроекту дасть змогу розвиватись в першу чергу сільському господарству та малим фермерам.

«Сьогодні цей ринок є дуже перспективний і затребуваним. Органічна продукція є нішовою і експортно-орієнтованою. Ми з вами кажемо за фермерів, за сімейні ферми – це ті ніші для них, де вони будуть мати конкурентні переваги, матимуть високу ціну на кінцевий продукт, який вони зможуть експортувати та найпотужніший ринок Європейського Союзу. І це буде зайнятість сільської місцевості. У нас вимирають цілі села, і сьогодні цей законопроект дає змогу дрібному фермеру, сімейній фермі, особистому господарству виростити якісний органічний продукт, продати його на експортні ринки за високою ціною«, – говорить депутат.

Закон регулює відносини у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, що виробляється, перебуває в обігу, ввозиться на митну територію України або вивозиться з неї в митному режимі експорту.

Дія цього Закону не поширюється на виробництво та обіг продукції, призначеної для власного споживання, парфумерно-косметичної продукції та лікарських засобів, продукцію мисливства та рибальства, вилучену із природного середовища.

Відносини у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції в Україні регулюються цим Законом та виданими відповідно до нього нормативно-правовими актами, законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин, про карантин рослин, про захист рослин, про насінництво та розсадництво, про ветеринарну медицину, про бджільництво, про аквакультуру, про виноградарство та виноробство, про охорону і використання рослинного і тваринного світу, а також земельним, лісовим, екологічним та іншим спеціальним законодавством, що регулює відносини у цій сфері.

Закон встановлює основні принципи та напрями державної політики, визначає повноваження органів виконавчої влади, що здійснюють державне управління та регулювання у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, повноваження Кабінету Міністрів України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції та повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної аграрної політики.

Закон визначає галузі органічного виробництва, загальні вимоги до органічного виробництва, вимоги до виробництва органічних харчових продуктів, сертифікацію органічного виробництва та/або обігу органічної продукції, вимоги до зберігання органічної продукції тощо.

Закон прийнято з урахуванням техніко-юридичних правок.

Новости по теме

| | | |