Держрибагентство продовжує запуск рибоохоронного патруля в регіонах України

28 февраля, 2017

16 червня 2016 року в Україні  почав роботу «пілотний» Київський рибоохоронний патруль. Ефективність  нового патруля була доведена значною  кількістю виявлених порушень та  збільшенням промислового вилову риби в області на 40%, що є свідченням початку детінізації галузі.

«Пілотний проект на Київщині показав, що патрульні можуть і вміють будувати свої стосунки з рибалками, бути відкритими і зрозумілими для громадськості. Продемонстрував, що можна вчасно реагувати на сигнали про браконьєрство і кількість браконьєрства насправді зменшилась. Цей досвід нас надихнув запустити проект в інших регіонах», – повідомив  під час публічного звіту про роботу Держрибагентства в 2016 році голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

В 2017 році запуск рибоохоронного патруля заплановано в  багатьох областях України. Зокрема, керівників рибоохоронного патруля вже  відібрано та призначено  до 16 Управлінь. Йдеться про Донецьке, Дніпропетровське, Івано-Франківське, Житомирське, Закарпатське, Запорізьке, Полтавське, Чернівецьке, Луганське, Миколаївське, Одеське, Рівненське, Тернопільське, Харківське територіальні управління, Чорноморське та Азовське басейнове управління.  За процедурою призначені керівники оголошують конкурс на відбір інспекторського складу  патруля, що триває 14 днів. Після цього патрульні проходять фахове навчання   і приступають до роботи.

В 5  областях (Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Миколаївська) в лютому рибоохоронні патрульні розпочали роботу. На Одещині та в Чорноморському басейновому управлінні патрульні завершили навчання та розпочнуть роботу протягом найближчого тижня. Триває конкурс до рибоохоронного патруля до Полтавського територіального управління, а також подача документів до інспекторського складу рибного патруля Закарпатського управління.

Ярема Ковалів відзначив, що  в 2017 році вперше за багато років  держава створила необхідні умови  для ефективної  рибоохоронної роботи, йдеться про забезпечення патрульних паливно-мастильними матеріалами та сучасною технікою.  «Минулого року у нас одне управління в області мало приблизно 100 літрів палива. Його було достатньо для 1-2 днів роботи, в залежності від інтенсивності. В цьому році в дербюджеті передбачили кошти на те, щоб повністю забезпечити рибоохоронний патруль паливом», –  акцентував увагу Ковалів.  Також він повідомив, що за рахунок внутрішньої оптимізації Держрибагентства, зарплата рибоохоронних патрульних  була підвищена до  7-8 тис грн. проти 1,2 тис грн. в  ліквідованих органах рибоохорони.

Рибоохоронні патрульні будуть оснащені сучасною технікою. На її закупівлю в рамках державного бюджету 2017 року виділено 40 млн грн. Кошти   будуть направлені на оснащення  патруля в тих областях, де вже оголошено конкурс на інспекторський склад.  «Ми вдячні за фінансування реформи. Плануємо проводити тендери через Prozzoro, на  зекономлені кошти купувати додаткове обладнання для патрульних – тепловізори, ехолоти. Разом з тим на повне оснащення Управлінь в 24 регіонах України нам потрібно 140 мільйонів. Тому   продовжуємо шукати фінансування, опрацьовуємо  різні варіанти»,  ̶ додав  Ковалів.

Нагадаємо,  рибоохоронний патруль є органом із якісно новими стандартами роботи. Рибні патрульні будуть набрані на основі відкритого конкурсу, пройдуть фахове навчання, курси підвищення кваліфікації, а також будуть оснащені сучасною технікою. Відкритий конкурс на зайняття вакантних посад рибного патруля відбудеться відповідно до вимог Закону «Про державну службу» у новій редакції, включатиме електронне тестування та співбесіду.