В Україні розширять мережу центрів ветеринарного обслуговування для ферм

9 июля, 2018

До кінця 2019 року Асоціація виробників молока (АВМ) розраховує підготувати ще кілька мобільних команд сервісних ветлікарів і охопити мережею центрів ветеринарного обслуговування (ЦВО) понад 100 ферм, а обслуговуване стадо збільшити до 60 тис корів. Про це повідомили в прес-службі АВМ.

На сьогоднішній день АВМ налічує 140 молочнотоварних ферм різного розміру — від 50 до понад 2000 голів дійного стада. В середньому в 2017 році господарства асоціації надоїли 8 200 кг молока на корову. Крім збільшення валових надоїв молока, члени АВМ забезпечують 50% молока екстрагатунку, що надходить на переробку.

Для досягнення таких високих виробничих показників був створений Консультаційний центр АВМ.

«Напрями діяльності Консультаційного центру розвивались залежно від потреб виробників молока. Так, через масовий відтік молоді закордон, що посилився впродовж останніх 4 років,  в аграрному секторі України спостерігається значний кадровий голод. Серед МТФ найперше затребувані досвідчені ветлікарі, що спеціалізуються на проблемах відтворення та мають управлінські навички. Ситуація особливо складна у прикордонних областях.  Саме через скарги господарств на дефіцит кваліфікованих ветеринарів з 2015-го року АВМ розвиває мережу центрів ветеринарного обслуговування (ЦВО), прототипом для яких став майже столітній досвід відомого в світі ізраїльського ветеринарного кооперативу Hachaklait. Суть ЦВО полягає в тому, що спеціально підготовлений ветеринарний лікар відвідує господарство у тижневому ритмі. Спеціаліст оснащений обладнанням для УЗ-діагностики, штучного запліднювання, складних хірургічних маніпуляцій, під час роботи на господарстві оцінює стан відтворення та здоров’я ВРХ на фермі, здійснює клінічний огляд новотільних корів, діагностує післяродові захворювання та тільність, кетози та зміщення сичуга, виявляє причини неплідності та захворювань тварин, навчає техніків штучного осіменіння господарства тощо», — розказує віце-президент Асоціації виробників молока зі зв’язків з громадськістю Ганна Лавренюк.

Нині в Україні діє сім таких ЦВО, які обслуговують майже 90 молочнотоварних ферм — понад 33 тис. корів. До кінця 2019-го АВМ розраховує підготувати ще кілька мобільних команд сервісних ветлікарів, щоб розширити коло користувачів послуги до понад 100 ферм, а кількість обслуговуваного стада до 60 тис. корів.

Досвід впровадження послуг ЦВО в різних регіонах України свідчить про те, що істотні позитивні зміни у продуктивності ферм та якості сировини можна очікувати вже після першого кварталу співпраці спеціалістів господарства із сервісним ветлікарем ЦВО. Один із яскравих прикладів використання послуг ЦВО стало господарство Херсонщини ТОВ «ТД „Долинське“».

Новости по теме

| | | |