На Херсонщині вирощують тропічних раків

8 июля, 2018

Науковці Херсонського державного аграрного університету дослідили тропічних раків і тепер рекомендують їх до вирощування в Україні. Ректор Юрій Кирилов та завідуючий кафедрою водних біоресурсів і аквакультури Павло Кутіщев більш детально розповів про екзотичні дослідження студентів.

Через сучасний екологічний стан, різкі зміни вмісту і структури води, інтенсивний вилов промислові запаси традиційного річкового раку поступово зменшуються. Тож, за словами Кутіщева, австралійський тропічний рак може виступити альтернативою, що дозволить стримати негативний промисловий прес на дніпровських раків.

Швидко ростуть та інтенсивно накопичують м’ясо — головні показники, які взяли для своїх досліджень науковці, коли завезли перші партії австралійських особин.

«Завдяки комбінованій технології, яку ми пропонуємо, можна отримати гарний результат вже протягом одного року», — задоволений ходом практичних досліджень Кутіщев.

Взимку маточне поголів’я раків утримується у лабораторних умовах університетської науково-дослідної лабораторії «Перспективи аквакультури». Згодом молоде покоління випускається у стави, де вони не потребують додаткового харчування.

«Це фішка Херсонщини та й усього українського півдня — сприятливий клімат, родючі ґрунти. Такі умови дозволяють не годувати раків, вони забезпечені природною кормовою базою, 70% якої — рослини», — пояснює завідувач профільною кафедрою.

Австралійські (до речі, набагато крупніші) особини чудово адаптуються до українських умов, почуваються комфортно і розмножуються. Основною вимогою для їх утримання є відповідна температура води на рівні 20-25 градусів. Стави для вирощування повинні бути спускними і оновлюватися.

«У ставах раки утримуються впродовж 4-5 місяців і після цього вже мають середню товарну масу 70-110 г. Деякі екземпляри сягали 180-250 г», — уточнює експерт.

Для порівняння: середній річковий рак в Україні мусить рости 5-6 років, доки набирає товарну масу на рівні 70 г. Найкомфортніша температура для вирощування австралійського рака — 25 градусів. Граничні межі: менше 11 і більше 36 градусів.

Технологія вирощування австралійських раків у Херсонській області потрапила до збірки інноваційних розробок України в 2017 році Кабінету Міністрів України.Науковці нарощують маточне поголів’я. За угодами з підприємцями можуть поставляти його у господарства, супроводжуючи фаховими консультаціями з технологій догляду.

«Приємно, що наш благодатний край славиться не тільки традиційними зерновими та олійними культурами, але може відзначитись й екзотичними цікавинками, які дадуть достойний прибуток вітчизняному агробізнесу», — говорить ректор ХДАУ Юрій Кирилов.

Аналітики твердять, що сьогоднішній ринок раків в Україні поки що далекий від насичення. Очікується непогана рентабельність. Інвестиції у бізнес на австралійських раках, за дотримання новітніх комбінованих технологій, обіцяють окупитися впродовж перших двох років.

За матеріалами: agroportal.ua

Новости по теме

| | | | | | |