Аграрні асоціації вимагають у нардепів зняти законопроект про сімейні фермерські господарства з порядку денного

5 июля, 2018

Аграрні асоціації закликають народних депутатів зняти законопроект про сімейні фермерські господарства №6049-д з порядку денного Верховної Ради. Про це повідомляють у прес-службі ВАР.

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» від імені своїх членів: Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), Аграрного союзу України, Українського клубу аграрного бізнесу, Української аграрної конфедерації та Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад направили офіційне звернення на ім’я Голови Верховної Ради Андрія Парубія, голів депутатських фракцій і груп та очільниці Податкового комітету ВРУ Ніни Южаніної з проханням відкласти розгляд законопроекту № 6490-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» і провести його повторне обговорення за участі представників аграрних асоціацій.

Також норми проекту закону запроваджують додаткову фінансову підтримку малих фермерських господарств. Так, законопроектом передбачається введення механізму покриття державою частини єдиного соціального внеску членів сімейних фермерських господарств та відповідно надання їм права сплачувати тільки частину цього внеску. Однак, законопроектом не врегульовані ситуації, коли в державному бюджеті на рік не закладено відповідних коштів, а члени фермерського господарства прийняли рішення скористатися пільгою. На думку аграрних асоціацій, одним з варіантів вирішення проблеми є запровадження компенсації платнику частини сплаченої ним суми єдиного внеску, а не надання пільги по її частковій сплаті.

Крім того, аграрні асоціації виступають проти спрямування коштів державної підтримки в рамках програми субсидування купівлі вітчизняної сільгосптехніки на придбання вагонів-зерновозів, тому що цим можуть скористатися тільки найбільші аграрні компаній. При цьому сума коштів держпідтримки, котру зможуть отримати представники середнього і малого аграрного бізнесу, зменшиться.

Нагадаємо, 22 травня Верховна Рада прийняла законопроект №6490-д щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств у першому читанні. За ухвалення відповідного рішення проголосували 253 народних депутати при необхідному мінімумі у 226 голосів.

 

Новости по теме

| | | | | |