Миколаївський рибпатруль розробив інтерактивну мапу сміттєзвалищ біля водойм області

5 июля, 2018

Через розміщення значної кількості відходів у водозахисних прибережних смугах, а також несанкціонованим каналізаційним стокам, які потрапляють до водойм, єдине середовище існування водних біоресурсів може взагалі стати непридатним для життя.

Прикладом такого недбалого ставлення є каналізаційні скиди у м. Нова Одеса та с. Сапетня Миколаївського району, які стікають безпосередньо у р. Південний Буг, розміщення сміттєзвалищ на мінімальній відстані від води у межах м. Миколаїв (Лагерне поле, Широка балка) та інші.

Кількість токсичних речовин, потрапляючи до водойм з промисловими, господарськими та побутовими відходами вимірюється десятками тисяч і з кожним роком цей список поповнюється безліччю нових, синтезованих людиною хімічних сполук, які можуть становити загрозу для риб, їх кормову базу та умови проживання.

Внаслідок багаточисленних досліджень виявлені прямі та непрямі шляхи впливу токсикантів на рибопродуктивність водойм, тобто безпосередній токсичний вплив на всі стадії життєвого циклу риб, починаючи з запліднення ікринки та закінчуючи дорослим організмом, а також на кормову базу риб та умови проживання, на фізико-хімічний та гідробіологічний режим водойм. Висока концентрація токсичних речовин, які потрапляють зі стічними водами призводить до гальмування розвитку ікри або її гибелі.

Наприклад, важливим показником якості води є рівень кислотності (рН). Характерні показники рН для водойм Миколаївщини коливаються у межах 6,5-8,5. У той же час сьогодні спостерігається коливання рівня рН в межах 8,3-8,7, що є критичною межею концентрації кислотності для належної життєдіяльності водних біоресурсів.

В зв’язку з цим, Миколаївський рибоохоронний патруль розробив та наповнює інтерактивну мапу сміттєзвалищ, скидів та інших небезпечних факторів, які знаходяться біля водойм Миколаївської області.

Представники відомства закликають усіх небайдужих громадян, представників органів місцевого самоврядування і територіальних громад, органів влади залучитися до обстеження берегових смуг. У разі виявлення зазначених вище фактів, здійснювати їх фотофіксацію з прив’язкою до координат та передавати до Миколаївського рибоохоронного патруля для наповнення карти.

Новости по теме

| | | |