Миколаївщина – сьома область в Україні по кількості рейдерських атак

4 июля, 2018

У Миколаївській області з 2013 року було зафіксовано понад 50 фактів рейдерських захоплень. Це сьомий показник по Україні.

Загалом, з 2014 року кількість рейдерських захоплень щорічно зростає. Найбільша кількість відбулася в 2017 році – 414. Найменша кількість рейдерських атак було зареєстровано в 2014 році – всього 234 справи.

За даними ГПУ, найчастіше рейдерські захоплення відбуваються в Києві та Київській області. За останні 5 років там було зареєстровано 397 атак. На другому місці – Дніпропетровська (133) і Львівська (104) області.

«Реальна статистика може відрізнятися від даних ГПУ. По-перше, у великій кількості випадків рейдерських захоплень кримінальні провадження взагалі не порушуються, так як це кришують корумповані правоохоронці», – говорить адвокат Максим Лазарєв.

За його словами, в деяких випадках, кримінальні провадження порушуються за іншими статтями кримінального кодексу (хуліганство, самоуправство, незаконне поводження зі зброєю), тому такі випадки можуть не потрапити в цю статистику.

«Як ми бачимо з наведених даних, менше 1% справ направляються в суд, а більшість закривається через відсутність складу кримінального злочину. Правоохоронці не дуже люблять господарські справи і намагаються уникати їх розслідування, тому в більшості випадків рейдерство переходить в господарську юрисдикцію», – заявляє юрист.

«Також це говорить про некваліфіковану роботу сторони обвинувачення по збору доказів, коли адвокати рейдерів успішно захищають своїх клієнтів користуючись помилками слідства», – пояснює Лазарєв.

 За матеріалами: Экономическая правда

Новости по теме