На Миколаївщині планують реконструкцію зрошувальних систем на площі більше 11 тис га

3 июля, 2018

В найближчі три роки в Миколаївській області планують відновлення та реконструкцію зрошувальних систем на площі 11,1 тис га згідно з програмою розвитку зрошуваного землеробства області. Її було представлено депутатам на засіданні постійної комісії з питань аграрної політики, за яку вони одноголосно проголосували і винесли на розгляд сесії обласної ради, яка відбудеться у четвер, 5 липня.

Програма була розроблена Південно-бузьким басейновим управлінням водних ресурсів згідно закону України №4836 «Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року».

Голова аграрної комісії Юрій Кормишкін під час обговорення зазначив, що в державному бюджеті є гроші на зрошення, але минулоріч у Миколаївській області не встигли підготувати відповідну програму, щоб вже зараз втілювати її в життя.

Херсонська область дану програму прийняла в минулому році, і в цьому році вже з державного бюджету отримала 80 млн гривень на зрошення. В нашій області цього не було. За нашими рекомендаціями було направлено звернення в управління водних ресурсів і вони розробили програму, яка вже є в Херсонській області. Зрозуміло що сьогодні в Миколаївській області поки що коштів не має. Але давайте приймемо цю програму і як тільки буде можливість з державного бюджету отримати гроші, потім виділимо і з обласного бюджету. Але така програма повинна бути, у зв’язку з тим що гіпотетично держава виділяє ці кошти, – висловився Кормишкін.

Варто зазначити, що представлена програма є комплексною, куди входять і захист від підтоплення сільських поселень, розвиток сільського водопостачання населених пунктів, експлуатація меліоративних систем, розчищення річок, тощо.

За інформацією, яку надав начальник управління Сергій Письменний, з державного бюджету планується фінансування у розмірі 36 млн гривень, з місцевого – 112 млн гривень, та за рахунок коштів інвесторів – 195 млн гривень. Програмою також передбачається впровадження новітніх технологій краплинного зрошення на площі 2,5 га додатково за рахунок коштів сільгосптоваровиробників на суму приблизно 65 млн гривень, при тому, що наразі площі з крапельним зрошення в області складають 8,5 тис га.

Новости по теме

| | | | |