На Херсонщині налічують більше 45 тисяч бджолосімей

3 июля, 2018

За даними Головного управління статистики Херсонської області, в усіх категоріях господарств, за підсумками 2017 року, налічується 45 тисяч 300 бджолиних сімей.

Загалом, за 2017 рік виробництво меду в області по всім категоріям господарств склало 1325 тонн,  у сільськогосподарських підприємствах – 8,1 тонн. Валове виробництво воску в області склало 5,3 тонн.

Повідомляється, що на території Херсонщини знаходиться фермерське господарство «Таврійський пасічник», яке займається виноградарством та розведенням племінних бджіл української степової породи та є єдиним в області, що має сертифіковану племінну пасіку. На підприємстві утримується 200 бджолиних сімей, де валовий вихід меду на одну бджолину сім’ю складає 20 кг,  за рік – біля 4 тонн.

В області є всі умови для розвитку галузі бджільництва, це і вигідне географічне положення, належні природно-кліматичні умови, достатки медоносів у лісах, луках і степах, що сприяє одержанню високоякісного меду різних ботанічних сортів та інших цінних продуктів бджолиного гнізда, йдеться у повідомленні Херсонської облдержадміністрації.

Разом з цим, з метою захисту прав та законних інтересів бджолярів області у 2017 році створено ГО «Спілка пасічників Херсонської області», під керівництвом досвідченого фахівця цієї справи, керівника племінної пасіки – Лавриненко Юрія Миколайовича. Наразі створено актив пасічників, у першому півріччі поточного року проведено ряд районних кущових нарад з питань порядку епізоотичного обстеження пасік, вирішення проблемних питань з приводу потраві бджіл та переваг вступу до ГО. На сьогодні Спілка налічує близько 200 осіб. За підтримки Спілки позитивно вирішено багато виробничих питань галузі бджільництва, зокрема сприяння запилення садів підприємства ТОВ «Сади України» Каховського району, вирішення питання виплати грошової компенсації за загиблі бджолосім’ї пасічнику Каховського району.

Нагадаємо, бджолярі Миколаївщини підписали меморандум про співпрацю з представниками аграрного сектору

Новости по теме

| | | |